e
sv

Apple, Gelecekteki Akıllı Saatlerde LG Üretimi microLED’leri Kullanmayı Planlıyor

avatar

OyunHaberleri

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Analist Ross Young, Apple’ın Apple Watch modellerinde ne zaman microLED kullanacağına dair bilgiler paylaştı. Young’a göre teknoloji devi, 2025 yılında çıkacak Apple Watch’larda LG’nin üreteceği microLED’leri kullanmayı planlıyor.

Apple, Apple Watch modeli ile akıllı saat alanındaki en tepede yer alan sınırından biri. Teknoloji devinin bu döneminde ne zaman ekran görüntüleri Yapacağı da bir zamanlar merak ediliyordu. Şimdi ise bu konuda bazı iddialar öne sürüldü.

ünlü analist Ross GençApple’ın yeni nesil akıllı ürünleri LG’nin ürettiği mikroLED ekranların kullanım alanlarını ifade etti. Young ayrıca, LG Display’in ne zaman üretime ev sahipliği yaptığı ve bu ekranlara sahip olan Apple Watch’ların ne zaman geleceği hakkında da bilgi sundu.

LG’nin microLED ekranları 2025’te çıkacak Apple Watch’ta yer alabilir

Ünlü analist LG’nin, 2024 yılının ikinci yarısı kadar microLED’lerin üretimine başlamayacağını söylerken Apple’ın da bu ekranları 2025 yılında gelecek olan Apple Watch cihazlara entegre olacağını belirtiyor. Bundan daha önce çıkan bilgilerle çeliştiğini söylememizde fayda var. Diğer analistler, microLED ekranların 2024 yılında saatlere gelebilir olmuştu.

Apple’ın ekranının gösterime giderek microLED ekran kullanacağı anlatımları uzun süredir dolaşıyordu. Hatta 2019’da çıkan çizelge, şirket 2020 yılında bu ekranlara geçebileceğini göstermişti; Ancak bu gerçekleşmedi. Teknoloji devi şu anda Apple Watch’larda oled ekran kullanan Ayrıca şirketin microLED kullanımın iPhone’lara yansıtacağı yansımaları de mevcut.

İLGİLİ HABER

iPhone 15’ten Sanal Gerçeklik Gözlüğüne Apple’ın Bu Yıl Tanıtacağı ve Tanıtması Beklenen Tüm Ürünler

microLED panellerin OLED’e göre hizmetlerinin dahil edilmesi gerekiyor. Bu teknoloji daha yüksek parlaklık ve daha az ekran yanması gibi şeyler sunuyor. Ayrıca OLED’e göre daha verimli bir güç tüketimi var. Apple Watch’ların pil ömrünün büyük önem taşıdığı düşünüldüğünde micro LED’in geniş ölçüde yararlanabilmesini sağlayabilir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.