e
sv

Apple, Yıllardır Beklenen Karma Gerçeklik Gözlüğünü ‘Kendi Kendine’ Tanıttı (Bize Göstermesi de Yakın)

avatar

OyunHaberleri

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Mark Gurman tarafından verilen bilgilere göre Apple, Steve Jobs Sahnesi’nde bir şirket için etkinlik gerçekleştirdi ve yıllarca geliştirdiği karma gerçekliğin gözlüğünü üst düzey yöneticine sahnesi. Birlik olmazsa aksi haziran bulmak, söz konusu Gözlükn halka açık lansmanı gerçekleştirilecek.

Apple’ın artırılmış gerçeklik ile sanal gerçekliği bir araya getiren bir ‘karma gerçeklik‘ Gözlük üzerinde çalıştığı bilgi bir sır olmaktan çıkalı uzun zaman oluyor. Yine de Apple, bugüne kadar bu konuda resmi bir duyuru ya da açıklama gerçekleştiriyor. Bu nedenle Apple’ın karma gerçeklik gözlüğü ile ilgili tüm bilgilerimiz, sektöre yakın örneklerin parçacıklarından ibaretti.

Apple karma gerçeklik Gözlük ile ilgili son bilgiler, Bloomberg yazarı Mark Gurman’dan geldi. Paylaşılan bilgilere göre Apple, haziran gerçekleştirilecek WWDC 2023’te gerçekten de karma gerçekliği gözlüğünü resmen tanıtmayı planlıyor. Zira Apple, iPhone lansmanlarının da gerçekleştirildiği Steve Jobs Sahnesi’nde şirketin en üst düzey 100 yöneticisiyle bir toplantı gerçekleştirmiş ve karma gerçeklik Görünümünün şirket içi tanıtım yapılmış durumda.

Apple AR-GE ekibi, 2018’den beri her yıl sunum yapıyormuş; ama bu sefer farklı…

elma karma gerçeklik

*Temsili görsel

İLGİLİ HABER

‘Çok Para Kazandığı İçin’ Toplu İşten Çıkarma Yapamayan Apple Hakkında Korkunç İddia: Kovmak İçin Aradığı Bahaneyi Buldu!

Aslına bakacak olursak Apple’ın karma gerçeklik projesinin başındaki ekip, 2018 yılında bu yana her yıl şirket üst düzeyinde bir sunum gerçekleştiriyordu. Ancak bu sunumlar daha çok projeyi devam ettirebilmek için gelinen aşamayı canlandırmak ve gelecek projeksiyonları sunmak içindi. Oğul sunum ise piyasaya arze hazır ürün bir halka tanıtım kapalı niteliğindeydi.

Gurman’a göre Apple’ın karma gerçekliği Gözlük için yapılan şirket içi tanıtım heyecan verici olsa da ürünle ilgili birkaç temel sorun da ortaya çıkmış durumda. Gürman, bu sorunları şu şekilde özetliyor:

 • 3.000 gönderme aşırı yüksek fiyat
 • Birkaç yerleşimin bir değiştirilmesi gereken harici pil
 • Test eden bazı kullanıcılar ‘rahatsız’ olarak ifade ettikleri tasarım
 • Sınırlı içerik

Apple karma gerçeklik Gözlükünün ‘işe yaramaz’ görünmesinden endişe ediliyor

tim cook karma gerçeklik

*Temsili görsel

Bazı Apple Görünümü, Karma Gerçeklik Görünümünün Apple Watch gibi ‘ilk izleme ilgi görmeyen’ bir üründen elde ettiği ‘mevcut Apple’ın yanında işe yaramaz gibi görüneceğine’ inanacak. Yine de iPhone’ların da ilk çıktıklarında bir uygulama mağazasına bile sahip olmayan ‘sınırlı’ imkana sahip cihazları olduğunu unutmayalım. Elma, showişli bir tanıtım ve birkaç ay içinde yayınlayacağı özellik ve içeriklerle karma gerçeklikte pazar lideri haline gelebilir.

İLGİLİ HABER

Apple’ın İlk Karma Gerçeklik Gözlüğünün Adı ve ‘Ultra İyi’ Özellikleri Hakkında Yeni İddia

:
https://www.bloomberg.com/news/newsletters/2023-03-26/apple-reality-headset-details-pro-features-top-100-meeting-watch-like-start-lfpgdgdb

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.