e
sv

Rez nedir ve ne anlama gelir? Özellikle de MMORPG'lerde sık sık duyduğumuz bir kavram.

avatar

OyunHaberleri

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Rez nedir ve ne anlama gelir?

Bu yazımızda oyuncuların karşılaşabileceği önemli bir terim olan “rez” kavramını ele alacağız. Rez, video oyunları dünyasında sıklıkla kullanılan bir terimdir ve özellikle çok oyunculu oyunlarda önemli bir rol oynar. Rez kavramı, oyunda ölen oyuncuların hayata döndürülmesi anlamına geliyor. Bu yazımızda rez kavramının anlamı, kaynağı, kullanım alanları ve buna bağlı diğer sorular hakkında bilgi vereceğiz. Şimdi “Rez nedir?” Yazımıza şu soruyla başlayalım. Daha sonra konsepte dair detayları sizlerle paylaşacağız.

Rez mekaniği çeşitli oyun türlerinde ve oyunların içinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Rez kavramının başlıca kullanım alanları şunlardır:

Artık Rez Nedir ve diğer soruların cevaplarını getirdik. Ancak mekaniğinden de bahsetmeye değer. Rez mekanikleri oyundan oyuna farklılık gösterse de genel olarak belirli bir süreci takip ediyor. Tipik bir rez sürecinin aşamaları şunlardır:

Rez mekaniği RPG oyunlarında da kullanılabilir. Karakterlerin ölmesi durumunda oyuncular onları canlandırarak maceralarına devam edebilirler.

Ölen oyuncu veya karakter, takım arkadaşlarından birine veya oyuncu karakterlerinden birine canlandırma için bir canlandırma isteği gönderir.

Bazı FPS oyunlarında oyuncuların karakterleri öldüğünde takımdaki diğer oyuncular onları canlandırabiliyor. Bu da takımın başarısını artıran önemli bir mekanik.

https://maps.google.bi/url?q=https%3A%2F%2Fwww.torrentdevi.org

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.