e
sv

Tim Cook, Apple Mühendislerini Dinlemiyor: Apple VR Başlığı, Ekip İçerisinde Bölünmeye Neden Oldu

avatar

OyunHaberleri

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Apple’ın yıllarca konuşulan VR başlığının 2023’te piyasaya sürülmesi, şirket bölünme içineye neden oldu. Tim Cook, 2023 Haziran’ında ürün piyasaya sürülmesini isterken, tasarım ekibi ise buna karşı çıkıyor.

Apple’ın uzun süreli anlatımları dolaşıyor VR başlığı cerrahi olarak konuşuluyor ancak henüz piyasaya sürülmedi. Mevcut spekülasyonlar Apple’ın nihayet bu yazki WWDC‘de başlığın piyasaya süreceği yönünde olsa da, şirket içindeki bazı kişiler daha uzun süre beklemenin gerektiğini söylüyor.

Financial Times’ın projesiyle ilgili bir yazıda düzenlemesine göre; Kulaklık üzerinde çalışan eski bir mühendis, lansman için yapılan baskının “sevkiyat için de bir baskı” olmasına neden olduğunu söylüyor.

Mühendisler AR gözlüklerine kadar beklemek istiyor

Financial Times, Apple karma gerçekliğin başlığının 2023 Haziran’ın da piyasaya sürme kararının şirket içinde bölünmeye yol açtığını belirtiyor.

Haberde Jeff Williams liderliğindeki operasyon ekibinincihaz hantal ve pahalı olsa bile Teknolojik yapısının gelişmiş bir kulaklığı mümkün olan en kısa sürede piyasaya sürmek istediği belirtiliyor.

Tasarım ekibinin üyeleri ise aynı fikirde değil ve bir AR gözlüğünden yararlanabilecek hale gelmesini beklemenin doğru olduğunu savunuyor. İnce ve hafif AR gözlükleri fikri kulağı çekici gelse de, bugün teknolojik olarak pratik değil ve birkaç yıl daha öyle olabilir.

İLGİLİ HABER

Apple AirPods, Gelecek Birkaç Yıl İçinde Bir “İşitme Cihazına” Dönüşebilir

Rapora göre Cook ve Williams pazarının sürmekte olduğu ve ilk nesil kulaklık pahalı ve konutlarının bitişiğindeki adrese gidecek olsa bile mücadeleye şimdi girmeninhanenin bilindiği yer.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.