e
sv

İnsanları Klonlamaya Adeta And İçen Şirket, Ultra Gerçekçi Robotik Kol Geliştirdi

avatar

OyunHaberleri

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Clone Robotics isimli bir şirket, bir insanın eline bire bir hayali robotik kol üretti. Ancak şirket gözü daha yükseklerde. Clone Robotics, klon insan üretimini ifade ediyor.

insanların klonlarını üretmek, her zaman merak uyandırmakla birlikte, genellikle bilim kurgu filmlerinin konusu olan bir meseledir. Gelinen son nokta işler şekillendirilmiş gibi görünebilir. Zira birkaç yıldır süren sıradan işleri gerçekleştirecek Android robotlar üzerinde çalışmalarıen Clone Robotics isimli bir şirket, bir insan kolun yapay bir gidiş üretmeyi başardı.

Clone Robotics’in “Clone Hand” olarak adlandırdığı robotik kol, yönlendirici insanların kolu gibi kas ve kemikler içerir. Ancak bunların tamamı yapay yetenekler. Gerçek bir insan kolu gibi hareket edebilen ve el olayları gerçekleştirebilen Clone Hand, görenleri şaşırtacak gibi görünüyor. Ziraat kontrolünü bir video, hayvan kolunun gerçekten iyi bir iş çıkardığını öne seriyor.

Clone Hand işte böyle görünüyor

klon el

Clone Robotics, üzerinde çalıştığı proje için oldukça iddialı bir şirket. Bu bağlamda; ekibin amacı klon kolu tam anlamıyla ürettikten sonra çalışmalarını sürdürüyor ve gerçek bir klon insan üretimi. Ancak olayı sadece klon insan özelinde sınırlamamak da gerekiyor. Clone Robotics’e göre yapay uzunlar, ilerleyen yaşlarda engelliler için kullanılabilir hale gelebilirler.

robotik kol

Edinilen bilgilere göre Clone Robotics’in robotik kolundaki yapay kaslar, 650 bin kez bükülmeye karşı dayanıklıdır. Ayrıca bu robotik kolun ucundaki el, 7 kilograma kadar yük taşımaya da imkan tanıyor. Şirkete göre böyle bir kolun maliyeti ise 2.800 dolar komşu.

İLGİLİ HABER

Yapay Zeka Uzmanları Açıkladı: 10 Yıl Sonra Ev İşlerinin Ne Kadarını Robotlara Emanet Edeceğiz?

Video oyun tutkunu okurlarımız, Detroit: İnsan Olun isimli oyunu mutlaka duymuşlardır. O oyun neredeyse insan gibi görünen Android robotları vardı. Aslında Clone Robotics’in yapmaya çalıştığı şey, Detroit: Become Human’ı gerçek Dünya’ya uyarlamak. Ancak şirketin başarılı olup olamayacağını görmek için belki de yıllar boyunca beklememiz gerekecek.

Robotik kolun geldiği son aşamayı aşağıdaki video aracılığıyla izliyorsunuz:

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.