e
sv

Yapay Zeka %90’lık Doğruluk Payıyla Alzheimer’ı Tespit Etti

avatar

OyunHaberleri

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yapay zeka teknolojisi her geçen gün yeni bir alanda daha çalışmaya devam ediyor. yazarlar şimdi de; dünya çapında yaklaşık 40 milyon hastası bulunan Alzheimer ile ilgili bir şekilde makine kullanımını ve derin öğrenme yöntemleri kullanıldı.

Alzheimer, kuşatmayı bir arada barındırıyor. Ancak çalıştırma kadar yapılan operasyonların sonucu kesin bir tedavi bulunamadı. Hafızayla ilgili bir rahatsızlık olması durumunda erken muayene oldukça önemlidir.

Massachusetts Alzheimer Hastalığı Araştırma Merkezi Araştırmacı Sistem Biyolojisi Merkezi’nden araştırmacılar tarafından yapılan çalışma grubu; yapay zekanınAlzheimer’ın erken teşhisinde kullanılabileceğini gösterdi.

Yapay zeka, hastalık riski %90,2’lik doğruluk payıyla tespit etti.

alzheimer bay

Araştırma ekibi, çok sayıda veri ve düzenleme üzerinde yetiştirme bir yapay zekayı Alzheimer’ı tespit edebilmesi için eğitti. Daha sonra bu yapay zekaya çeşitli hastanelerden toplanan Alzheimer hastası olan ve olmayan hastaların MR görüntüsü katıldı.

hastalık riski taşıyan 2.348 hastadan toplam 11.103 ve Alzheimer hastalığı olmayan 8.456 hastadan 26.892 MR görüntüsü toplandı. Yapay zeka, yaptığı hesaplamalar sonucu %90,2 doğruluk payıyla hastalık riski taşıyan kişileri tespit etti.

İLGİLİ HABER

Ultron Gerçek Oluyor: Laboratuvarda Geliştirilen ‘Yapay Beyinle’ Yapay Zeka Geliştirilecek

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.