e
sv

16 Yıllık Kutusu Açılmamış Bir iPhone, 38 Adet iPhone 14 Fiyatına Satıldı

avatar

OyunHaberleri

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kutusu açılmayan bir iPhone, açık artırma yoluyla satışa sunuldu. Yaklaşık 16 yıl önce tanıtılan cihaz, 63.356 alıcı alıcı buldu.

Apple, Steve Jobs’ın ebeveynliğinde 2007 tarihinde gerçekleşecek bir etkinlikle ilk iPhone’u sahneleyin. 3,5 inçlik masaüstü ekranla gelen cihaz, sahip olduğu kullanım özellikleriyle akıllı telefonlara adeta çağ atlatmıştı. Bu nedenle de ikonik cihaz bugünlerde bile büyük ilgi görmeye devam ediyor.

Geçen aylarda LCG Auctions isimli bir müzayede evi, 2007’de çıkan ve koruyucuları hiç çıkarmayan bir iPhone’u satışa çıkarmış ve telefon 39 bin 339’u almıştu. Şimdi ise yine kutusunu açmamış bir başka iPhone daha yine aynı müzayede evi tarafından satıldı. Üstelik bu sefer çok daha yüksek bir fiyata.

Kutusunu açmayan bu iPhone, 63.356 alıcı alıcı buldu

LCG Auctions, bu ayın başında yukarıdan görülen kutusu açılmamış ilk iPhone’u 2500 dolardan başlayan bir açık artırmayla satışa sundu. Bu süreçte de birçok insandan telefona hızla yükselen teklifler geldi. 19 Şubat tarihinde ise açık artırma sonlandı ve 63.356 dolar (1 milyon 195 bin 166 TL) veren bir kisi telefona sahip oldu. Telefonun 2007’de 599 kullanıma sunulmasını ekleyelim.

Cihaz, beklenenden de yüksek bir fiyata satıldı. Müzayede öncesi telefon için beklenen değerleme 50 bin dolar civarındaydı. Ancak satış güvenliğinde, iPhone’un bu miktarın %27 daha yüksek bir paraya satıldığı görüldü.

Business Insider’ın aktardığına göre kutusunu açmamış bu iPhone, ilk olarak Karen Yeşil isimli bir kişiye hediye olarak geldi. Green, ABD’deki operatörlerden biri olan Verizon’ı kullanıyordu; Ancak iPhone, yalnızca AT&T isimli telekomünikasyon şirketi müşterileri tarafından kullanılabiliyordu. Green de bu zırhı telefonu rafa çekti. Hiçyan açılış cihazı, yıllar sonra da LCG Auctions dağıtıldı.

İlk iPhone’un özelliklerini merak ederek aşağıdaki içeriğimize göz atabilirsiniz;

İLGİLİ HABER

16 Yıl Önce Bugün Tanıtılan İlk iPhone’un Bugün Kulaklara Şaka Gibi Gelen 9 Özelliği

:
https://www.cultofmac.com/806695/rare-first-gen-2007-iphone-auction-brings-in-way-more-than-expected/

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.