e
sv

Annelerinizi Sürprize Hazırlayın: Samsung, Artık Uygun Fiyatlı Telefonların Kutusuna da Şarj Aleti Koymayacak

avatar

OyunHaberleri

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Samsung’un Galaxy A serisindeki telefonlardan da şarj cihazını kaldırmaya karar verdiği ortaya çıktı. Paylaşılan görsellere göre Samsung Galaxy A14, koruyucuları şarj aleti içermeyecek…

Akıllı telefon sektörü, bundan birkaç yıl önce radikal bir değişiklikle bakışmaya başladı. Bir yandan ABD merkezli teknoloji devi Apple, diğer yandan ise Güney Koreli Samsung, akıllı telefonlarından şarj aletlerini getirmeye karar verdi. Bu kararın nedeni çevrecilik olarak gösterilmiş olsa da sektör kaynaklarına göre gerçek neden, maliyetlerin düşürülmesi istenmesiydi. Özellikle de lojistik maliyetleri, şarj cihazının kutusundan çıkması ile ciddi düşmüştü. neticede kutular küçültmüştü.

Samsung, bu karar şu an için üst düzey modellerde tercih etti. Örneğin bir Galaxy S23 satın aldıklarında kutu içeriğinde şarj cihazı bulunmuyor ancak Galaxy A veya Galaxy M serisinden bir model satın aldıklarında, kutudan şarj cihazı çıkıyordu. Gelen son haberler, Samsung’un bu kararının kapsamını genişleteceğini Önüne seriyor. Artık en ucuz modellerde bile şarj cihazı alınmayacak. Bu durum, Samsung’un rakiplerini bir adım öne çıkarma. Zira Android ekosisteminin diğer alıcıları, henüz giriş ve orta segment kullanıcıları için böyle bir karar almadılar.

Kutudan şarj aletinin ortaya çıkmayacağını koyan örnekleri görseller şu şekilde:

Samsung, giriş orta segment telefonlara da şarj aleti verecekler

Akıllı telefon dünyasının çeşitli kaynakları arasında yer alan Ahmed Qwaider, Samsung Galaksi A14‘ün (4G) kutusuna ait görüntüleri paylaşır. Bu görüntülere çabaları, kutunun ciddi olarak ağırlıkları küçülmüş gördüğün Sızıntı kaynağına göre bu küçülmenin nedeni, Galaxy A14’ün koruyucularının şarj cihazının çıkarılmış olması.

İLGİLİ HABER

Samsung Galaxy A34 ve Galaxy A54’ün Türkiye Fiyatı Açıklandı (Peki…)

Siz değerli okurlarımız için bu iddiaları teyit etmeye çalıştık ve Samsung’a sorduk. Aldığımız cevap gerçekten de ilginçti. Bir Samsung yetkilisi, Samsung Galaxy A14’te şarj cihazının olmayışı doğruladı. Açıklamaya göre kutuda sadece iki uçlu USB Type-C girişi olan bir kablo ve bir de hoparlör kendisi bulunacak. Tüketici, bu telefon için kendi şarj aletini temin etmek durumunda kalmak. Samsung Galaxy A14 ile başlayan yeni dönem ilerleyen dönemlerde piyasaya sürülecek tüm modellerde uygulanacağını düşünüyoruz. Bu arada; Samsung’un bazı Galaxy A ve Galaxy M serisi telefonlarında şarj aletini içerdiğini çıkarmış olduğunu da belirtelim.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.