e
sv

Apple’ın ‘Şimdi Al Sonra Öde’ Hizmeti Kullanıma Sunuldu: Faiz Yok, Ek Ücret Yok!

avatar

OyunHaberleri

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Apple’ın WWDC 2022 kapsamında tanıtılan şimdi al sonra hizmeti ‘Pay Later’, bir yayında bazı Apple Pay kullanıcılarının hizmetine sunuldu. Apple, bu hizmet ile servis içeriğini tam anlamıyla kendi cebinden para verecek.

ABD merkezli teknoloji devi Apple, WWDC 2022 kapsamında Apple Pay için yeni bir hizmet duyurmuştu. “Daha sonra öde” olarak etiketlenen yeni hizmet, en basit anlatımıyla “şimdi al, sonra öde” imkanını biliyordu. iOS 16 ile kullanım sunulacağı söylense de gerçekleşmeyen özellik, bir anda bazı Apple Pay kullanıcılarının hizmetine sunuldu. Rastgele tarafından seçilen sınırlı sayıda kullanıcı, Apple’ın şimdi al, sonra ödeme imkanından faydalanabiliyorlar. Hizmetin Türkiye’de olmadığını belirtelim.

Apple, Pay Later için herhangi bir banka ile anlaşmadı. Yani söz konusu hizmetler arasında, doğrudan Apple ile Apple Pay geçerli olacak. Apple, hizmet yönetimini kendi finans şirketi olan Apple Financing’e verdi. elma, aslında kendi cebinden Apple Pay müşterisine kredi vermiş olacak. Peki geri ödemeler nasıl yapılacak?

Faiz veya ek ücret olmayacak

Apple Daha Sonra Öde

Apple Pay kullanıcıları, Pay Later hizmetinden yararlanırken ek ücret veya faiz kullanmak zorunda olmayacaklar. hizmet, bankadan daha fazlası hale gelmiş olacak. Apple’ın kredisinden faydalanan bir kullanıcı, borcunu altı haftalık bir süreçte faizsiz dört taksit şeklinde iade eder. Ödemeyi yaptıktan sonra, Apple Pay üzerinden bildirim de yapılacak. Apple’a göre bu hizmet banka kredi notlarını etkilemeyecek. Ancak ödemelerde sorun yaşanması halinde kredi ödemelerine bilgilendirme yapılacak.

İLGİLİ HABER

Apple’ın tamamen Camdan Yapılma iPhone ve iPad Patenti Ortaya Çıktısı: Yere Düşse Tuzla Buz Olur

Peki Apple bu hizmetinden faiz olmadan nasıl para kazanılır?

ELMA SONRA ÖDE

Aslında bu soruyu yanıtlamak oldukça basit. Kullanıcılar, ödemelerini tek yapmak yerine dört takside bölme olanağına sahip olacağından, daha fazla alışveriş yapabilecekler. Şimdi al sonra öde hizmetleri hakkında SFGate tarafından yapılan bir araştırmak, daha önce tek eşya 100 harcamayı yapan hizmetle birlikte harcamalarını 365 dolar gibi seviyelere çıkardığını gösterdi. Yani yerleşim harcamaları neredeyse 3 kat arttı. Bu artışın özellikle Z kuşağında yaşandığı da vurgulandı.

İLGİLİ HABER

iOS 17’den İlk Bilgiler Geldi: “En Çok İstenen” Özelliklere Odaklanacak!

Öte yandan Morning Consult tarafından yapılan başka bir anketbu sistem tam tersi bir şekilde bagaje zarar verebilirler de gösterdi. Müşterilerin ödemelerini aksatmalarının sonucu bu hizmetten faydalanan Klarna’nın değeri 46 milyar dolardan 30 milyar dolar düştü. Sonra Öde özelliğinin Apple’ı nasıl etkileyeceğini ilerleyen dönemlerde daha net olarak kontrol eder.

:
https://www.theverge.com/2023/3/28/23660128/apple-pay-later-buy-now-launches

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.