e
sv

Birkaç Adımda YouTube Premium İptal Etme Nasıl Yapılır?

avatar

OyunHaberleri

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

29,99 Türk Lirası fiyat etiketiyle reklamlardan sıyrılmanızı ve gurbet görüntüsünü akıllı aileniza indirmenizi sağlayan Premium kredinizden sıkıldıysanız, sizin için YouTube Premium’u iptal etme rehberini hazırladık. Adımları tamamlayın ve reklamlarla dolu bir YouTube’a dönüş yapın.

Yaklaşık 3 yıl önce YouTube tarafından kullanıcı tarafından üretilen Premium özelliği, platform içinde en çok şikayetçi olunan reklam tarafının önüne geçilmesi için mükemmel bir araçtı. Premium özelliğinin temel amacı, videoya başlamadan önce ve video arasında bizi sinir krizine sokan reklamları ortadan kaldırmayı ve ilk tanıtıldığında yalnızca 16,99 Türk Lirası gibi bir fiyata tüketilmesi. Aylık 16.99 Türk Lirası ödediğinizde, YouTube çatısı altında bulunan herhangi bir videoda reklama rastlıyorsunuz. Bu özel günümüzde de devam ediliyor. Eğer giderleri bir Premium üyesi iseniz ve YouTube premium iptali Almak istiyorsanız, sizler için neler yapmanız gerektiğini anlattık.

2019 yılında ilk olarak 16,99 Türk Lirasına satışta bu hizmet, bugün 29.99 Türk Lirasına zamlanmış halde çalışmaya devam ediliyor. Özelliğin sahibiki 3 yıllık geçmişine bakarsak, aslında o ciddi bir zamma görülmediğini söylemiyoruz. Özellikle, bu 3 yıl içinde Netflix gibi benzer platformların yaptığı zamlara göre, YouTube Premium’un zamları tartışılamaz bile. Ama yine de size 29,99 Türk Lirası aylık kullanım gereksiz geliyorsa ve bu özellikten memnun kalmazsa, sizler için hiç uzatmadan YouTube premium iptal etme nasıl yapılır rehberimize geçelim.

YouTube Premium’u iptal etme kullanımları:

 • Adım #1: YouTube ana sayfasına git
 • Adım #2: Sağ üstteki profil resminize tıklayın
 • Adım #3: Satın alınanlar ve üyelikler düğmesine tıklayın
 • Adım #4: YouTube Premium hapishanenizi bulun
 • Adım #5: Devredışı bırak butonu tıklayın
 • Adım #6: Neden iptal etmek için yönlendirmeler ve iptal edin
 • Adım #7: YouTube Premium tutuklanmanız iptal edildi

Adım #1: YouTube ana sayfasına git

YouTube ana sayfası

YouTube Premium’u iptal etme Yürütmeyi kolay yollarla yapabilmek için, ilk olarak YouTube ana resimlerine gitmemiz gerekiyor. Ayrıca, YouTube üzerinde iptal süresiz Premium özelliğine sahip Google hesabı açık olmalıdır. Başka hesaplar üzerinden bu özelliği ne yazık ki iptal edemezsiniz. Eğer iptal etmek istiyorsanız, Premium özelliğinin bulunduğu Google hesabına giriş yapmanız gerekiyor.

Adım #2: Sağ üstteki profil resminize tıklayın

YouTube menüsü

Yıllardır alışık olduğumuz YouTube ana sayfasının sağ üst kısmında bulunan profil resmileştir tıklayın. Tıkladıktan sonra bir yere ait baz ayarları yapabileceğiniz, YouTube Studio’ya yönlendirilebileceğiniz, tema ayarlamaları yapabileceğiniz ve üyeliklerinizi yönetebileceğiniz panel karşınıza çıkacak. Bu panel üzerinden gerek YouTube, gerek ise Google’a danışarak birçok ayarlamayı yapabilirsiniz. Hatta, eğer YouTube koruması 18 ortamı küçük çocuklar kullanıyorsa, kısıtlı modu da muhafaza edebilir kapatabilirsiniz.

Adım #3: Satın alınanlar ve üyelikler düğmesine tıklayın

satın alınanlar ve üyelikler

Katıl üyeliklerimizi, Premium ve Music üyeliklerimizi yenileyebileceğimiz, tekrardan satın alabileceğimiz ve iptal edebileceğimiz menümüz olan satın alınanlar ve üyelikler kıyıne ilerleyin. Eğer Music dinleyicilerinizi iptal etmek istiyorsanız, ekstra olarak YouTube Music uygulaması üzerinden de öğrencilerinizi iptal edin. Ama YouTube Premium abonelerinizi iptal edebilmek için yapabileceğiniz en hızlı panel tam olarak burası.

Adım #4: YouTube Premium aboneliğinizi bulun

premium hapishane

Bu ekran üzerinden yalnızca YouTube Premium üye olmadığınız, katılabileceğiniz kanallarınız ve Müzik odanız de kontrol edebilirsiniz. Bu nedenle bu seçenekler arasından YouTube Premium bölümünü hesaplamamız gerekiyor. Eğer YouTube Premium dışında herhangi bir aboneniz yok ise, direkt olarak en üst bölümlerinize karşı Premium salonunuz ve salonunuza ait açıklamaları gösterir.

Adım #5: Devre dışı bırak butonuna tıklayın

devre dışı bırakma

YouTube Premium’u iptal etme işlemi için devre dışı bırakma düğmesine bir kez tıklayın. Bu düğme, YouTube Premium elektrik tüketiminizi iptal edebilmeniz için son yürüyüşünüzden bir parça. Bu butona tıkladıktan sonra artık iptal etme işlemleriniz başlar. Daha sonrasında ise YouTube Premium çekmeniz iptal olur.

Adım #6: Neden iptal etmek için çalıştırmaya çalışın ve iptal edin

YouTube premium'un iptal edilmesinin nedeni

YouTube, tutukluluğunuzu iptal etme nedeninizi soracaktır. Bunun nedeni ise, YouTube Premium’un hangi özelliğini beğenmediğinizi öğrenerek, özelliği hakkında bir geri dönüş alabilmek. Sonucunda ise özellik hakkında güncellemeler yaparak, daha fazla yola odaklı hale getirebilmek. Karşı çıktığınız seçenekler arasından nedeninizi seçin ve seçmelerinizi iptal edin.

Adım #7: YouTube Premium çekiciniz iptal edildi

YouTube primi

artık bir YouTube Premium aboneliğiniz yok. Eğer yenilenme günüz gelmediyse, o tarihe kadar devam eder. Yenilenme zamanında ise sizden herhangi bir ücret alınmadan mutfağınız otomatik olarak iptal edilir. Ardından ise YouTube’dan bir şey izlemek istediğinizde reklamlarla karşılaşmaya başlayacaksınız.

YouTube Premium iptal edilince para geri gelir mi?

YouTube Premium özelliğinizin her ayın 5’inde yenilendiğini varsayalım. Eğer siz bu hafta 6’sında iptal edilirse, ödemiş olduğunuz aylık ücret boyutu iade edilmez. Çünkü barındırdığı o ücret otomatik olarak alınmış oluyor. Ama ayın 6’sında iptal etmiş olsanız bile, bir sonraki pazartesi 5’ine kadar YouTube Premium’u kullanabilirsiniz. Çünkü o ayın kargo ücretini ödemiş oldunuz. Bir sonraki ayın 5’ine geldiğinde hapishaneniz otomatik olarak iptal edilir.

Bunun bir başka beklentisi ise, ayın 5’inde yenilenen bir öğrenci, daha erken iptal edildiğide ne olacak. Örneğin, Hristiyanlığınız ayında 5’inde yenileniyor ve siz ayın 1’inde bu haftayı iptal ettiniz. Önünüzdeki 4 gün boyunca elektrik süpürgenizi kullanmaya devam edebilirsiniz. Ayın 5’ine geldiğinizde ise sizsiniz hiçbir ücret talep edilmeden YouTube Premium özelliğiniz otomatik olarak iptal edilecektir.

YouTube Premium’a para ödenmezse ne olur?

En çok merak edilen sorulardan bir tanesi ise, YouTube Premium aylık ücretinizi ödemezseniz ne olacaktır. YouTube, bu tarz davranışlar için boyut 3 günlük bir süre bilir. Günün, ayın 5’inde ödemeniz var ise ve bu ödemeyi yapamadıysanız, ayın 8’ine kadar YouTube sürekli ücret almayı deniyor. Eğer 8’ine kadar üyelik ücretini alamıyorsa, 30 günlüğüne duraklatıyor. Ödeme yapmadığınız takdirde ise taramalarınızı tekrardan aktif olarak değerlendiriyorsunuz.

YouTube Premium iptal edince ne olur?

YouTube Premium mülkiyeti iptal edildiğinde, artık reklamlar ile karşılaşmaya başlayacaksınız. Videonun süresine bağlı olarak birden fazla reklam, belirli aralıklarla karşınıza çıkacak. Bununla birlikte, eğer YouTube üzerinden indirdiğiniz içerikler var ise bu içeriklere artık erişemeyeceksiniz. Çünkü içerikleri indirme özelliği, yalnızca Premium’a sahip kullanıcılar için.

sizler için YouTube Premium’u iptal etme adımlarını ve merak ettikleri soruları yanıtladık. Eğer YouTube Premium’u yayından kaldırırsanız, reklamlarla dolu bir YouTube sizi bekliyor. Elbette, eğer bilgisayardan kullanılıyorsa, reklam engelleyici bazı uzantılardan faydalanmak mümkün. Ama akıllı telefonlarınızdan, tabletlerinizden veya televizyonlarınızdan YouTube Premium kullanıyorsanız, böyle bir imkanınız yok. Sizler YouTube Premium kullanıyor musunuz? Yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.