e
sv

Biz Daha 5G’ye Geçemeden Güney Kore, 6G’ye Ne Zaman Geçiş Yapacağını Açıkladı

avatar

OyunHaberleri

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Güney Kore hükümeti, 6G altyasının inşası için harekete geçtiğini duyurdu. Operasyon operasyonunun sona ermesi 2028’de Güney Kore, 6G’yi aktif olarak kullanmaya başlamış olacak.

Türkiye’de 5G bağlantı yapısı ile ilgili çalışmaya devam ederken; Çin, Japonya ve Güney Kore gibi bazı ülkelerden oluşuyor 6G bağlantı teknolojisi ile ilgili olaylar geçmiş durumda. Bu bağlamda Çinyaklaşan 10 yıl içinde, Japonya ise 2030 yılına kadar 6G teknolojisine geçiş yapacak. Gelen son haberler, Güney Kore’nin 6G teknolojileri konusunda elini çabuk tutma kararların önüne seriyor.

Güney Kore Bilim ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan resmi makamlara göre, ülke kendi 6G altyapısını oluşturmak için harekete geçti. Bunun sağlanabilmesi için Güney Koreli teknoloji ve telekomünikasyon işletmeye malzemesi, götürülmesi ve ekipman tüketicileri için destek verileceğinin vurgulanması, sürdürülmesi için yapılması gerekenler 482,1 milyon dolar harcandığı ifade edildi.

Gelişmiş ülkeler, 2030’a kadar 6G çalışmalarında sona gelmeyi hedefliyor

Güney Kore 6G'ye geçiş yapıyor

Bakanlığın açıklamasına göre Güney Kore, yapılacak çalıştırma ile 2028 Ölümüne geldiğimizde 6G bağlantı bağlantısını aktif olarak kullanmaya başlayacak. Eğer bu planlar gerçek olursa Güney Kore, 6G’ye geçiş yapan ilk ülke olarak tarihe geçecek. Bunun başka satın almaları da olacak. Güney Kore, yapılacak çalıştırma ile 6G teknolojisi için teknolojiler üreteceğini ve bunları ihracat yapacaksabu dünyanın dünyanın bir numarası olduğuna inanıyor.

İLGİLİ HABER

vivo, 6G Teknolojisinin Potansiyeli Hakkında Rapor Yayınladı: Geleceğimizi Neler Bekliyor?

Türkiye 6G ile ilgili herhangi bir çalışma yapıyor mu?

Evet yapıyor. Geçmiş yıl açıklamalarında bulunan açıklamalarda Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 2053 yılına kadar 198 milyar sevkıyat ve sevkıyat yatırımı gördük. İşte bu yerlerde yapılacak çalıştırma 6G’yi de içeriyor. Ancak 6G’nin Türkiye’de ne zaman kullanılabilir olacağı ve ne gibi avantajlar sunabileceği belli değil.

İLGİLİ HABER

Türkiye’deki iPhone’lara 5G Geliyor! Peki Nerede, Nasıl Kullanabiliriz? Ek Ücret Ödeyecek mi?

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.