e
sv

ChatGPT Adına Sahte Kripto Paralar Oluşturuldu: Şimdiden Yüz Milyonlarca Dolar Yatırım Aldı

avatar

OyunHaberleri

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

ChatGPT’nin popülaritesi, bazı kullanıcılar de cebine yaradı. Sahte kripto paralar, yüz milyonlarca gönderi pazar payına ulaşacak kadar büyüyecek.

İnternette gündem olan herhangi bir şey varsa, bunu kendi çıkara alet edecek kötü niyetli kişileri de doğal olarak anında beliriyor. Bunun son örnekleri, Bing’e entegre edilen yapay zekâ ChatGPT oldu.

Kripto para sektöründeki fırsatçılar, ChatGPT adına token’lar çalıştırma bu token’ları piyasaya sürmeye başladı. Ayrıca blokzincirler üzerinde yapılan incelemede, söz sahte ChatGPT token’ının sürüldüğü görüldü.

Sahte ChatGPT token’ları revaçta:

chatgpt

Bu token’ların en fazla bulunduğu blokzincir ağı ise BNB Chain idi. BNB Chain’de toplam 132 farklı token’a rastlandı. Bunu 25 token ile Ethereum ve toplam 10 farklı token ile Solana, Arbitrum, OKChain ve Cronos gibi zincirler izledi.

DEXTools üzerinde yer alan bilgileri ise Uniswap ve PancakeSwap gibi ağların da yanına katılmasıyla toplam sayısını 170’in üzerine çıkarıyordu. Bu token’lardan en popüler ise şok edici piyasa sıcaklığına sahip.

“ChatGPT (WETH)” olarak yola çıkan devam eden token, 270 milyon doların üzerinde pazar payına ulaştı.

Bu içerik bir yatırım tavsiyesi değildir. Üçüncü taraf kişilerce insanların sahte yatırım araçlarından uzak durun.

İLGİLİ HABER

Microsoft’un Ofis Uygulamalarına ChatGPT Desteği Getireceğini Söyleniyor: Peki Ne İşe Yarayacak?

:
https://www.coindesk.com/tech/2023/02/21/hundreds-of-fake-chatgpt-tokens-are-luring-crypto-punters-majority-issued-on-bnb-chain

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.