e
sv

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Öğrencilere Sağlanacak Vergisiz Telefon Uygulamasının Detaylarını Açıkladı

avatar

OyunHaberleri

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğrencilere sağlanacak cep telefonu ve bilgisayar desteğine ilişkin açıklama yaptı. Buna göre örgün eğitimdeki üniversite öğrencilerine fiyatı 9 bin 500 TL’yi aşmayan cihazlar için 5 bin 500 TL’ye kadar destek sağlanacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün yapılan kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Erdoğan, son zamanların en çok merak edilen konularından olan öğrencilere yönelik vergisiz cep telefonu ve bilgisayar uygulamasına da değindi.

Geçtiğimiz dakikalarda yapılan açıklamalara göre sadece cep telefonu ve bilgisayar desteği mevcut yaygın eğitim Üniversite öğrencilerini kapsayacak.

Fiyatı 9.500 TL’yi aşmayan cep telefonu ve bilgisayarlara 5.500 TL destek verilecek.

Erdoğan örgün eğitimde üniversite öğrencilerine fiyat koyuyor. 9.500 TL’yi aşmayan cep telefonları ve bilgisayarlarda destek sağlanacağını duyurdu. Açıklamaya göre bu fiyata kadar telefonlar 5 bin 500 TL Öğrencilere teknolojik cihaz desteği sağlanacak.

Şimdilik uygulamayla ilgili bilgiler bu kadar. Açıklamalarda hangi telefonların yer alacağına dair herhangi bir bilgi yer almıyordu. Yürürlüğe girdiğinde tüm detayları sizlerle paylaşacağız.

Ancak uygulamayla ilgili bazı bilgiler daha önce ortaya çıkmıştı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Ulaloğlu, kapsamın yalnızca Türkiye’de üretilen veya montajı yapılan telefonları kapsayacağını belirtmişti. Samsung ve General Mobile gibi markalar yer alırken Huawei ve Apple gibi markaların yer almayacağı belirtildi. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bundan önce 15 model üzerinde çalışıldığını belirtmişti:

ALAKALI HABERLER

Tax-Free Telefon Uygulamasının Detayları Resmen Açıklandı!

9 bin 500 TL’nin altında alabileceğiniz telefonlar:

ALAKALI HABERLER

Öğrencilere Telefon Desteği Açıklandı: Peki Hangi Telefonlar 9.500 TL Altına Alınabilecek?

Öğrencilere 12 ay boyunca aylık 10 GB internet verilecek.

Erdoğan, telefon ve bilgisayar desteğinin yanı sıra 10 GB internet desteğini de duyurdu. Örgün eğitimdeki öğrencilere mobil hatlarında tek hatla sınırlı olmak üzere 12 ay boyunca 10 GB internet tahsis edilecek.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.