e
sv

Dünyanın En Büyük Teknoloji YouTube Kanallarından Linus Tech Tips Hacklendi!

avatar

OyunHaberleri

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Teknoloji yayıncılığının pirlerinden olan Linus Tech Tips’in kanalı hacklendi.

YouTube’da uzun süredir devam eden kanal hacklenmeleri sırasında bir büyük kanal daha katıldı. Teknoloji dünyasının yakından takip ettiği en büyük medya koleksiyonundan Linus Tech Tips’in ana kanalıElon Musk’ın eline geçti(!).

Linus Tech Tips’e erişim sağlayan kötü amaçlı kişiler, her kanalda yaptıkları gibi sahte Elon Musk canlı yayınlarıyla kanalı doldurma. Aynı içeriğe sahip yayınlar, “Elon Musk: Bitcoin Geri Mi Döndü? Bitcoin & Ethereum 2023’de PATLAYACAK!“ve”OpenAI GPT-4: Çığır Açan AI Teknolojisi” gibi başlıklarla yayınlanmaya devam ediyor.

Linus Tech Tips’in ana kanalında son durum:

linus teknik ipuçları

GÜNCELLEME: Kanal geri alındı

Linus Tech Tips ekibi, kanalı saatler sonra geri almayı başardı. Ayrıca duruma dair yeni bir video da yayınlandı.

Linus Teknik İpuçları nedir?

Linus Sebastian tarafından 2008 yılında kurulmuştur’Linus Teknik İpuçları‘, teknoloji dünyasındaki son gelişmelerle birlikte teknoloji hayranları için ilgi yarattığı çekici ve eğlenceli içerikleriyle büyük bir ün kazandı. Linus Tech Tips ilk başta tek kanal olsa da Linus’un başarısıyla kanal, bir medya şirketini yöneticia aracılık etti.

LinusTechTips kanalı, bugün Linus Media Group altında faaliyet gösteren ana kanal konumunda yer alıyor. Medya şirketinde Techquickie, TechLinked, ShortCircuit ve Mac Address gibi popüler kanallar da yer alıyor.

Bu hacklenmeler nasıl yapılıyor?

Daha önce Türkiye’den PintiPanda’nın da notları olduğu hack partileri, genellikle benzer taktiklerle devam ediyor. Kötü amaçlı kişilerin hücrelerine sponsor rolü yaparak ulaşıyor, bir bağlantıya tıklattırıyor veya bilgisayarlara bazı dosyalar indirtiyor.

En sonunda ise insanların bilgisayarlarına erişim sağlanıyor ve olanlar oluyor… Kanalın geri alınması durumunda PintiPanda’nın durumunda olduğu gibi tüm videolar ve yorumlar yavaş yavaş YouTube tarafından geri getiriliyor.

İLGİLİ HABER

YouTube Kanalı Silinen Pintipanda, Hesabını Geri Aldığını Açıkladı

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.