e
sv

Elon Musk, Twitter’ı “Ödeme Aracına” Çevirmeye Başlıyor: İşte İlk Detaylar

avatar

OyunHaberleri

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Elon Musk’ın Twitter’a ödeme yöntemlerini gerçekleştirmek için harekete geçtiği bildirildi. İddialara göre Twitter için içerdiği resmi başvurular da yapıldı. Elon Musk’ın amacı, “her uygulamanın” dediği proje için başlangıç ​​olabilir…

44 milyar dolarlık veri Twitter’ı satın aldıktan sonra sancılı bir harcamaya giren milyarder iş insanı Elon Musk cephesinde dikkat çekici bir gelişme yaşandı. Financial Times’ta yer alan haberlere göre Elon Musk, Twitter’ı ödeme aracına çevirmek için oynamaya başladı.

Elon Musk’ın yeni tesisi için konut bulunduğu yerden edinilen bilgilere göre ele geçirilerek harekete geçildi. Bu bağlamda; yetkili kurumlara başvurulduğu ve bazı ABD eyaletlerinde lisans alma aşamasına geçildiği bildiriliyor. Ancak lisans izninin verilip verilmeyeceği şu an için net değil.

Peki Twitter, nasıl bir ödeme aracı olacak? Musk’ın ‘her şey uygulaması’ planlarını hatırlayalım:

Elon Musk PayPal'ı

Elon Musk, bir sevgilisi”her şeyin uygulaması” olarak adlandırılanilen bir uygulamadan yararlanın. Bu uygulama, temelde ödeme yöntemlerinden mesajlaşmaya, sosyal medya ağlarından bankacılık işlemlerine kadar akıllara verebilecek her şeyi bir arada olmasını sağlamak.

Musk, ekim sonunda her şey uygulama planlarının bir parçası olarak Eşler arası işlemler, tasarruf hesapları ve banka kartları gibi fintech hizmetlerine de değinmişti.

Bu konuda WeChat’i gösteren Musk, bir süre önce de “x.com” alan adına yeniden kavuşmuştu. Bu alan adı aslında Elon Musk tarafından alınmış, ama kendisi PayPal’dan ayrılınca PayPal’ın elinde kalmıştı. Twitter’a ödeme yöntemleri, Elon Musk’ın süper uygulama planları için başlangıç ​​olabilir…

Elon Musk finans hizmetlerine yabancı değil!

Twitter’a ödeme entegrasyonları kararının şaşırtıcı olmayı dileyebilirsiniz. Üstelik bunun iki temel nedeni var. birinci sınıf, paypal. Dünyanın pek çok işletim sisteminde kullanılan bir ödeme yöntemi olarak kurulan PayPal, halihazırda Elon Musk tarafından hayata geçirme bir projeydi. Haliyle, Elon Musk’ın bu konuda zaten kasıkları oldukları.

İLGİLİ HABER

Elon Musk’ın Twitter’ı Borçlardan Kurtarmak İçin Milyarlarca Dolar Toplamaya Çalıştığı İddia Edildi: Musk’tan Açıklama Geldi

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.