e
sv

En Çok Satılan Telefon Modelleri Açıklandı: En Popüler 10 Modelin 8’i iPhone!

avatar

OyunHaberleri

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Araştırma şirketi Counterpoint, geçtiğimiz yılın en çok satan akıllı telefonlarını açıkladı. Apple, akıllı telefon dünyasındaki hakimiyetini bir şekilde sürdürüyor.

Pazar araştırma şirketi Counterpoint, geçtiğimiz yıl en çok şeytan akıllı telefonlarını açıkladı. Türkiye’nin de olduğu 50’den fazla ülkede yapılan araştırma, geçmiş yılın en çok tercih edilen akıllı telefonunun iPhone 13 Önüne serdi. Listenin ilk 10 sırasına göre Apple’ın 8 modeli ile açık ara haritasını gördüğümü. İlk 10 içinde Apple’ın dışında sadece Samsung yer aldı.

Counterpoint tarafından videoları listesi, iPhone 13’ün ne kadar popüler bir model olduğunu gösteriyor. iPhone 14 serisinin hiçbir üyesi, iPhone 13’ü geçemedi. Hatta iPhone 13 ile büyük oranda aynı olmasıyla eleştirilen iPhone 14, yedinci sırada yer aldı.

En çok satılan akıllı telefonlar

akıllı telefon

 1. iPhone 13
 2. iPhone 13 Pro Maks
 3. iPhone 14 Pro Maks
 4. Samsung Galaksi A13
 5. iPhone 13 Pro
 6. iPhone 12
 7. iPhone 14
 8. iPhone 14Pro
 9. iPhone SE 2022
 10. Samsung Galaksi A03

En çok satan 10 akıllı telefon, tüm dünyada yapılan akıllı telefon satışlarında %19’luk ödeme üstleniyor. Öte yandan geçmişte yıl, akıllı telefon endüstrisindeki modellerin geçmişinde da büyük bir düşüşü yaşadığı bir yıl oldu. 2021 yılında 4.200 olan satıştaki model sayısı, 2022’de 3.600’e düştü.

Samsung, amiral gemileriyle değil bütçe dostu telefonlarıyla rol oynamaya devam ediyor:

Tablo, Samsung’un bütçe dostu telefonlardaki kullanımlarını sürdürdüğünü gösteriyor. Ancak bu, aynı zamanda şirket premium segmentte Apple’a kafa tutamadığının da yeniden birleştirme oldu. Samsung’un 2022 yılında durumunu değiştirmek için bazı planlar duyurduğunu hatırlatalım:

İLGİLİ HABER

Samsung, iPhone’u Tahtından Etmek İçin Kolları Sıvadı: İşte Yeni Planı!

Yeni bir telefon satın almak isteyenler için:

İLGİLİ HABER

Türkiye’de Satın Alabileceğiniz En İyi 20 Akıllı Telefon

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.