e
sv

Epic Games’ten Bağımsız Oyun Geliştiricilerine Büyük Kıyak: Oyunlarınızı Epic Games Store’da Yayınlayabileceksiniz

avatar

OyunHaberleri

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Epic Games, bağımsız oyun geliştiricilerinin kendi oyunlarını kolayca yayınlayabileceği “Self Servis Yayın Akışı” isimli kullanım özelliği sundu. Çok yakında Epic Games bağımsız oyunlarla dolup taşabilir.

2018’in Aralık ayında Steam’e rakip olarak piyasaya sürülmesi Epic Games, her ne zamana kadar ücretsiz oyunlar ve kampanyalarla oyuncular kendine çekmeye çalışsa da ne yazık ki hiçbir zaman oyuncular ilk tercihi yapamadı. Ancak içerdiği “Çocuklar için Güvenli Hesaplar” ve daha pek çok özellik sayesinde yavaş yavaş oyuncuların ortaya çıkması Epic Games Store, şimdi de bağımsız oyun geliştiricilerinin gönlünü fethetmeye hazırlanıyor.

Epic Games’in bugün yaptığı göre şirketi, bugünden itibaren oyun geliştiricilerinin herhangi bir yayıncı stüdyosunun desteği olmadan Epic Games Store’da kendi oyunlarını kolayca yayınlayabilecekler. Harici olarak şirket, oyun içi satın almalardan komisyon almayacak.

Epic Games kısa sürede oyunla dolup taşabilir

Epic Games’in resmi sitesinde yer alan bilgilere göre şirket, bugünden itibaren oyun geliştiricilerinin kendi oyunlarını yayınlamasına izin verecek. Bir yayıncı stüdyoya gerek duymadan oyunu yayınlayan geliştiricilerden oynama oyunları için %12 komisyon alınacaktır. Ancak oyun içi ödemelerin tamamı doğrudan geliştiriciye aktarılacaktır. Ancak tabii ki oyunları yayınlamak isteyen geliştiricilerin bazı katı kurallara uyması da bekleniyor.

Örneğin çok oyunculu (multiplayer) bir oyun yayınlayan geliştiricilerin oyunlarının çapraz platform desteğine sahip olması gerekiyor. Buna ek olarak oyunlarda Nefret söylemi ve ayrıştırıcı içerikler, pornografi ve Çocuklara özel içerikler bulunamayacak. Ayrıca yayınlanan oyunlar “Epic Games Başarımlarını”da desteklenmesi gerekiyor.

Bazı oyunlar hemen yayınlanırken bazılarını incelemeye alınması

Yukarıdaki düzenlememiz kuralları tamamen uyan oyunlar direkt olarak mağazadaki yerini alarak bir ya da birkaç kurala uymayan oyunlar, Epic Games tarafından yetkilendirilen küçük bir ekip tarafından özetlenecek.

inceleme sonrasında oyunlar ya yayınlanacak ya revize edilmesi için geliştiriciye haber verilmesi ya da mağazadan kalıcı olarak yasaklanacak. Kalıcı olarak yasaklanan oyunlar aynı ya da farklı isimlerle Epic Games’te yayınlanamayacak ve geliştiricinin diğer oyunları da sıkı bir şekilde denetlenecek.

Epic Games bu noktada Steam’in bir döneminde yaşadığı hatayı yapmayarak cinsel içerik ve nefret söylemi bulunan oyun mağazasına eklemek için tüm önlemleri almış gibi görünüyor.

Ayrıca bu yeni sistem, oyununa güvenen ancak oyunu yayınlayacak destek bulamayan bağımsız geliştiriciler için büyük bir fırsat olacak. Özelliğin bugün devam eden kapsamlı kullanım kapsamının sonraki ilerleyen günlerde Epic Games Store’un bağımsız yapımlarla dolup taşması bekleniyor.

İLGİLİ HABER

CEO: Fortnite iPhone’lara Geri Dönüyor (Ama Apple-Epic Games Savaşı Devam Edecek)

Eğer siz de bir bağımsız oyun geliştiricisiyseniz ve oyununuzu Epic Games Store’da yayınlamak istiyorsanız burada bulunan Birliği kullanarak karşınıza çıkan yönlendiricileri takip edebilir ve oyunlarınızı yayınlayabilirsiniz.

:
https://store.epicgames.com/tr/news/epic-games-store-launches-self-publishing-tools-for-game-developers-and-publishers

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.