e
sv

eSüper Lig 15 Mart’ta Başlıyor: 15 Takım FIFA 23 Şampiyonluğu İçin Mücadele Edecek

avatar

OyunHaberleri

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

E-spor, her geçen gün büyüyen bir sektör haline gelirken TFFden bir elektronik sporlar lig maçı için adım geldi. Daha kapsamlı bilgiler ancak ayrıntılar belli olmayan eSüper Lig için detaylar açıklandı.

15 Mart‘ta TFF organizasyonu olarak başlayacak olan eSüper Lig, satın alma Süper Lig içerisinde yer alan 15 takımdan mahalleler Deprem felaketi nedeniyle Hatayspor ve Gaziantep FK eSüper Lig’e katlanılmayacak. turnuvanın FIFA 23’te gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Şampiyonluk Ödülü 200 Bin TL!

Çevrim içi ve çevrim dışı olmak üzere iki farklı kuralların konuşma tarzı eSüper Lig, çevrim içi formatta 24 maç günü Süper Lig fikstründe oynanacak. Ligde ilk 12 takım arasında yer alma başarısını yakalayan e-spor takımları, çevrim dışı müsabakalara katılacak.

Süper Lig’de yer alan 15 takım 2 eFutbolcu ve en az 1 koç barındırması gerekiyor. Yaş sınırının 16 olduğu eSüper Lig, 15 Mart’ta başlayacak.

FIFA 23 üzerinde, 1v1 ve 95 Gen modu üzerinde oynanacak karşılaşmalar sonucu Play Off aşamasına gidilecek. Play Off müsabakaları ise Ultimate oynanacak. Play Off karşılaşmalarından birinci olarak çıkan şampiyon takım, eve 200 bin TL’lik ödül yardımcı olur.

Maçlar TFF’nin YouTube ve Twitch kanalları üzerinden yayınlanacak. Ayrıca finale kalma başarısını gösteren takımlar da FIFA Global Series’de Türkiye’yi temsil edecek.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.