e
sv

Google Arama’ya Doğru Bilgilere Ulaşmayı Kolaylaştıracak Yepyeni Özellikler Geliyor

avatar

OyunHaberleri

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Google Arama’ya birbirinden kullanışlı özelliklerin geleceğini duyurdu. Bu yenilikler, kullanıcıların doğru ve güvenilir bilgilere kolayca ulaşmasını sağlamayı amaçlıyor.

Dünyanın en popüler arama motoru konumunda bulunan Google Arama’ya birçok yeni özelliğin geleceğini duyurdu. Yeni özellikler, kullanıcılar bilgiyi doğru bir şekilde iletmek birlikte bulunmayı amaçlıyor.

Yayılmak üzere dezenformasyon, internet ortamlarında çok büyük bir problem. İnsanlar, hangi bilgilere güvenebileceğini belirlemeye çalışmayı birçok farklı siteyi incelemek zorunda kalabiliyor. Google da yenilikleriyle bunun önüne geçmek istediğini söylüyor.

“Bu sonuç hakkında” bölümü tüm dünyada kullanılabilir hâle geliyor

Google, “Bu sonuç hakkında” olarak adlandırdığı özelliğinin önümüzdeki günlerde tüm diller için çıkış yapacağız belirtti. Bu özellik, Google’da arama yaptıklarında sonuçların sağ tarafında gözüken üç nokta erişime açıldı.

Bu sürelere tıklandığında ise aramayla ilgili daha fazla bilgi sunumu sunuluyor. Sonuçlarda gördükleri şeyler, kendi internet sitelerindeki veya Vikipedi’deki tanım kaynağıyla birlikte size gösteriliyor. Böylece o site hakkında daha fazla bilgi alabiliyorsunuz.

Ayrıca Google, URL kullanarak arama yapılabilir de ekliyor. Bu şekilde arananda, o sitenin aldığı bilgiler yukarıda gördüğünüz gibi sayfanın en üstünde belirecek. Ancak yeni özelliğin, şimdilik yalnızca İngilizce dili için çıkış yaptığınız ekleyelim

Okuduğunuz içeriklerin yazarları hakkında ayrıntılı bilgi almanız mümkün olacak

Bir diğer özellik ise, insanların okudukları içeriklerin yazarları hakkında daha fazla bilgi kaynaklarını “Bu yazar hakkında” özelliğinin sağlanması. Önceki çıkışımız “Bu sonuç hakkında” bölümü gelecek bu özellikle birlikte kullanıcılar, internette karşılaştıkları olayların geçmişteki geçmiş ve tecrübeleri hakkında bilgi alabilecek. Bu özellik de geçici olarak İngilizce dili için kullanım amaçlıdır.

“Perspektifler” bölümü de kullanıcı ekleniyor

Son olarak Google, “Perspektifler” ismi verilen bir bölümün de tutulduğu duyurulmuştur. “En çok okunan haberler” başlığı altında yer alacak bu özellik, aranan arama ile ilgili uzman, gazeteci vb. insanların görüşlerine yer verecek. Hem mobil hem Masaüstüne geleceği belirtilen “Perspektifler”, ilk olarak yakında ABD’de İngilizce dilinde çıkış yapacak. Diğer evi ne zaman geleceği hakkında ise bir bilgi yok.

İLGİLİ HABER

Google, ChatGPT Rakibi Sohbet Botu Bard’ı Erken Erişime Açtı: Türkiye’den Nasıl Kullanılır?

:
https://blog.google/products/search/google-search-new-fact-checking-misinformation/

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.