e
sv

Instagram, Telegram’ın ‘Kanal’ Özelliğini Kopyaladı: İşte Instagram Kullanım Şeklinizi Değiştirebilecek Özellik Hakkında Her Şey

avatar

OyunHaberleri

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Instagram’a içerik sahipleri için yeni bir içerik yayın alanı sunan, kullanıcılar ise kullanım şekillerini değiştirebilecek bir özellik geldi. ‘Yayın Kanalları’ olarak adlandırılan bu özellik, Telegram’da yıllardır bulunan Kanal özelliğinin neredeyse kopyası. İşte yeni özellik ile ilgili tüm detaylar…

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından Instagram, dikkat çekici yeni bir özelliğini duyurdu. “Yayın Kanalları” (Yayın Kanalları) olarak adlandırılan bu özellik, Instagram’daki içerik muhafazası takipçileri ile iletişim halinde olmaları için yeni bir yol sunacak. Gelin hep birlikte bu özellik tüm detaylarla inceleyelim.

Telegram kullanıcıları bilir; belli bir topluluğa sahip kullanıcılar kanal oluşturup, duyurular ve paylaşımlar yapabilirler. Aslında Instagram’ın yeni özelliği de tam olarak bu işe yarar. Bir içerik üreticisi, tüm tedarikçilerinin görebileceği şekilde bir sohbet sayfasına ulaşacak, bu sohbet sayfası üzerinden metin isterse mesaj, isterse sesli mesaj, isterse de fotoğraf veya video aktarımı yapabilirler.

Instagram’ın yeni özelliği işte böyle olması

instagram

Instagram’ın şu an için sadece belli başlı içerik işletmecileriyle test etmeye başladığı yeni özellik, oldukça basit bir çalışma prensibine sahip olacak. İçerik üreticisi, DM bölümü emekli olduktan sonra “Yayın Kanalı“oluşturmak için ilgili butona dokunacak. bildirim olarak gidecek.

instagram

İçerik oluşturucular, isterlerse bir konu ile ilgili isterlerse de sadece hayranları ile daha sıkı iletişim için yayın kanalları oluşturabilecekler. Oluşturulan kanalın içeriği için bilgilendirici başlık ve açıklamalar da yazılabilecek.

Bu arada; bir içerik üreticisinin oluşturduğu kanala tüm takipçiler otomatik olarak eklenecek. O kişiyi takip etmeyen diğer kullanıcılar ise profil veya hikayelere eklenecek bağlantı yolları kanala ulaşabilecekler.

Kullanıcılar, kanallardaki paylaşımlara sadece tepki verebilir

instagram

İçerik yöneticileri tarafından oluşturulacak kanallar, sahipleri tarafından da ilişkin açık olacak. Bu bağlamda; Takipçiler, bir ankete yanıt verebilirler. Diğer paylaşımlara ise emoji ile tepki verebilirler. Ancak kanal sahibi çevredeki insanlar bu sohbetlerde mesaj yazması veya paylaşım yapması mümkün olmayacak.

Peki bu özellik ne işe yarar?

Takip edildi, faydalı içerikler oluşturduğunu düşüncelerin içerik denetim kanallarına dahil olarak Instagram izinlerinde hiç dolaşmadan ilgili içerik üreticisinin gönderilerini, paylaşımlarını takip güvencesiniz. Belki bir haber açıklaması, içerik mesajı kanalına dahil olabilir, Twitter gibi Instagram kanalları üzerinden takip güvenliğinizdir.

Instagram’ın yeni özelliği için elde edilen videoyu aşağıdan izleyin:

:
https://about.instagram.com/blog/announcements/continuing-to-keep-instagram-safe-and-secure/

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.