e
sv

Instagram’a Birbirinden Gerekli(!) Yeni Özellikler Geliyor: Twitter Rakibi Platform da Yolda!

avatar

OyunHaberleri

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Instagram’a biyografilere yanıt vermenizi ve doğum gününüzde fotoğrafınıza efekt çıktısını verecek özelliklerin geleceği ortaya çıktı. Ayrıca, Meta’nın üzerinde çalıştığı Twitter rakip platformundan da ilk açıklamalar günün yüzüne çıktı.

Son zamanlarda Kullanıcı eleştirileriyle dolup taşan özellikler getiren Instagram, bunlara yenilerini ekleyecek gibi görünüyor. Onlardan biri, pek çok kullanıcıları daha önce hiç bitmeden, gelince de “Neden böyle bir şey var?”diyeceği bir özellik olacak.

Alessandro Paluzzi tarafından içerik ekran gösterimi, profillerdeki biyografilere yanıt verdiklerimizi gösterdi. Artık çok sıra dışı biyografiler gördüğünüzde sadece görmekle kalmayacağız. Öte yandan paylaşımlar, kullanıcıların doğum gününe özel bir özelliğin ve Twitter rakip platformun da üzerinde çalışıldığını da ortaya koydu.

Biyografilere yanıt vermenizi sağlayacak yeni özellik şöyle görünüyor:

instagram

Yukarıdan görebildiğiniz gibi üzerinde çalışılan yeni özellik, diğer kullanıcıların biyografilerine yanıt vermenizi sağlayacak. Ayrıca bu, biyografi yazılarına yalnızca metin halinde yanıt vermeyle de sınırlı olmayacak. Bölüm hikayelerinde ve mesajlarda olduğu gibi biyografilere de emojilerle tepki gösterirz.

Doğum günlerinizi kutlamanız için de bir özellik geliyor

Paluzzi tarafından içerikleri bir diğer özellik ise doğum günü için hazırlanmış. Ekran görüntüsünden, kullanıcıların doğum günlerini kutlamak için bir selfie çekebileceğini ve fotoğrafa doğum günü efekti ekleyebileceğini görüyorum.

Bu efekt, sadece kullanıcıların doğum günü görünür olacak. Ancak, profil fotoğrafınızı değiştirerek efekti istediğiniz zaman kaldırabileceksiniz.

İLGİLİ HABER

Instagram, Dağa Taşa Reklam Eklemeye Devam Ediyor: İşte Reklam Göreceğimiz Yeni Yer

“Barcelona” olarak Ölüm Twitter rakibi bir platform da sona ermesi

Instagram’ın “Barselona” olarak Koruyucu yeni bir uygulama üzerinde çalıştığı da çıktı. Ekran görüntüsünde, Paluzzi’nin bu uygulamaya katılması için davet görülebiliyor. Bunun, Twitter’a rakip olacak metin odaklı yeni sosyal medya platformunun kod adının olabileceği belirtiliyor.

Yakın zamanda çıkan haberler, Instagram’ın çatı şirketi Meta’nın Twitter’a rakip olacak metin tabanlı bir sosyal medya platformu üzerinde çalıştığını göstermişti. Merkeziyetsiz olacak yeni platforma Instagram’dan erişilebileceği de gelen bilgiler arasında yer almıştı. Paluzzi’nin bu paylaşımı da yeni platformun yakınımızda olduğunu ortaya koydu.

İLGİLİ HABER

Meta, Bombayı Patlatıyor: Twitter Rakibi Sosyal Medya Platformu Geliyor!

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.