e
sv

Instagram’da Artık Sadece Ne İstediğinizi Yazarak Kendi Çıkartmanızı Oluşturabilirsiniz

avatar

OyunHaberleri

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Meta, Instagram için etkileyici özellikler sunan yeni yapay zeka araçlarını duyurdu. Kullanıcılar artık yapay zekanın Instagram’da çıkartma oluşturmasını sağlayabilecek. Ayrıca yapay zeka destekli bir araçla görseller düzenlenebiliyor.

Dünyanın en popüler sosyal ağlarından biri olan Instagram’a yapay zeka destekli iki yeni özellik geldi. Meta’dan yapılan açıklamaya göre kullanıcılar artık yapay zeka destekli uygulamaları Instagram’da kullanabilecek. çıkartmalar yaratmayı başaracaklar. Ayrıca Instagram’a yüklenecek gönderiler artık yapay zeka destekli bir sistem tarafından işlenecek resim düzenleme aracı İle ayarlanabilir.

Öncelikle yapay zeka destekli çıkartma oluşturma aracından bahsedelim. Çünkü bu araç gecerli ve an itibariyle kullanıcılara ulaşmaya başladı. Üstelik kullanmak için ayrı bir uygulama kurmanıza ya da çok fazla çaba harcamanıza da gerek yok. bu gerekli değil.

Instagram’ın yapay zeka destekli çıkartma aracı nasıl kullanılır?

instagram

 • Aşama 1: Sohbet veya hikaye ekleme ekranında çıkartma simgesine dokunmak
 • Adım 2:
  • Sohbet ekranı için arama bölümüne İngilizce ekleyin. metin yaz.
  • Hikayeleri paylaştığınız için “yapay zeka çıkartmaları” öğesine dokunun. İngilizce metni yazın.
 • Aşama 3: Ortaya çıkan çıkartma paylaşmak.

Instagram’ın yapay zeka destekli çıkartma oluşturma aracını kullanmak bu kadar kolay. Meta, yapay zekanın Instagram için yarattığı çıkartmalar bu olmayacak duyurdu. Hikayeleri Instagram ve Facebook’ta veya Messenger ve WhatsApp’ta paylaşırken beğendiğiniz çıkartmaları paylaşın. mesaj atarken Ayrıca onu kullanabileceksiniz.

Instagram’ın yapay zeka destekli görüntü düzenleme aracı etkileyici bir deneyim sunacak

Instagram yapay zeka düzenleme

Instagram’ın yapay zeka destekli görüntü düzenleme aracı, kullanıcıya etkileyici bir deneyim sunacak. Çünkü bu düzenleme aracı bir görüntüyü düzenlemenize olanak tanır yeniden biçimlendirme ile arka planı değiştirmenizi sağlar. Bir fotoğrafın sulu boyayla yapılmış gibi görünmesini istediğinizi varsayalım. Tek yapmanız gereken bunu yazmak. Yapay zeka destekli araç görüntüyü tarar yeniden düzenleyecek.

ALAKALI HABERLER

Yapay Zeka Asistanı WhatsApp ve Instagram’a Geliyor! Her Biri Farklı Kişilikte 28 Model Yolda

Aracın arka planda düzenleme özelliği alışık olduğumuzdan farklı bir deneyim sunacak. Bugüne kadar arka planı değiştirmek için zaten onlarca araç kullandık. Meta’nın başlatacağı yeni araç, Yapay zekanın oluşturduğu bir arka plan kullanmanıza izin verecektir. Çıkartma ve yeniden biçimlendirme özelliği gibi, arka plan değiştirme aracına da bir miktar metin yazmanız yeterli olacaktır. Buradaki tek dezavantajın İngilizce olduğunu belirtmeliyiz. Meta’nın gelecekte daha fazla dili destekleyip desteklemeyeceği şimdilik bilinmiyor. Bilinmeyen.

Kaynak :
https://help.instagram.com/231732506511219/android-app-help/?helpref=platform_switcher&cms_platform=android-app

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.