e
sv

iPhone 15’te Kullanılabilecek ‘Özel Renkler’, Renk Kodlarıyla Birlikte Sızdırıldı

avatar

OyunHaberleri

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

iPhone 15’te kullanılan özel tablolar ortaya çıktı. Sızıntıya göre Apple, Pro modellerde koyu bir kırmızı, standart modellerde ise koyu pembe ve açık mavi tonlarında renkleri kullanıyor.

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da yeni iPhone ailesini bizlerle buluşturacak. Eylül ayında tanıtılacak modeller için heyecanlı bekleyiş sürerken birçok örnekte da son olaylar ortaya çıkıyordu. Hatta yakın zamanda iPhone 15 ve iPhone 15 Pro’nun tasarımlarını gösteren görüntüler bile oluşturulmuştu.

Apple, genellikle yeni iPhone’larda renk seçeneklerinde değişikliklere giderek yeni cihazlar bir önceki nesilden ayrılmasını sağlıyordu. Örneğin iPhone 14 Pro’da ‘Derin Mor’ olarak adlandırılan koyu bir mor görüldük. Aynı zamanda iPhone 14’te de mor renk mevcuttu. Şimdi ise iPhone 15’teki özel renklere ilişkin bazı bilgiler ortaya çıktı.

iPhone 15 Pro modelleri koyu kırmızı bir renk seçeneğiyle gelebilir

9to5Mac’in ismi paylaşılmayan bir kaynağa dayandırdığı rapora göre Apple, iPhone 15 ve iPhone 15 Pro’da eşsiz parçaları kullanmayı planlıyor. Buna göre teknoloji devi, iPhone 15 Pro ve Pro Max modellerinde bordoya yakın bir koyu kırmızı kullanabilir. Bunun hex kodunun #410D0D olduğu ve ‘koyu sienna’ olarak tanımlandığı da gelen bilgiler arasında.

iPhone 15’te ise koyu pembe ve açık mavi görüntünüz

Standart iPhone 15 modellerinde ise yeni renk olarak koyu pembe ve açık mavi seçimlerin yer alabileceği söyleniyor. Pembe tondaki rengin “telemagenta” olarak tanımlandığı ve yazdığın #CE3C6C olduğu belirtilirken diğer rengin ise #4DB1E2 koduyla “pikton mavisi” olarak tanımlandığı söyleniyor.

Bunlar dışında iPhone 15 Pro’da standart kırmızı, uzay grisi, altın ve gümüş gibi gökyüzünde göreceğimiz belirtiliyor. Ek olarak standart iPhone 15’te kırmızı, siyah ve beyaz olmak üzere daha fazla çeşitte renk şarkı söyleyebilmek için gerekli.

İLGİLİ HABER

iPhone 15’in Tasarımı Şimdiden Ortaya Çıktı: Çentik tamamen Ortadan Kalkıyor, ‘Daha Büyük’ ​​Ekran Geliyor!

Son olarak bilgileri paylaşan kaynak, renk seçenekleri için hâlen erken aşamada olunduğunu belirterek bunların tanıtım tarihine yaklaşınca değişebileceğini de ekliyor.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.