e
sv

League of Legends 32 Bit Windows Desteği Sona Eriyor

avatar

OyunHaberleri

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İsyan Oyunları, efsaneler Ligi‘nın (LoL) 32 bit Windows desteği hakkında oldukça önemli bir karar aldı. Oyuncuları doğrudan muhafaza kararı kapsamında popüler MOBA oyunu, belirtilen açıklamadan 32 biti desteklemeyecek.

League of Legends 32 Bit Windows Desteğini Kesiyor

En iyi MOBA oyunları denildiğinde ilk gelen video oyunlarından biri olan LoL’ün ve Teamfight Tactics isimli yapımın 32 bit Windows desteği ile ilgili bir karar alındı. Riot Games tarafından alınan karara göre LoL ve Teamfight Tactics, 4 Nisan 2023 tarihinden itibaren 32 bit Windows’u desteklemeyecek.

Sistemin kesilmesinin ardından oyuncular, LoL ve Teamfight Tactics’i yalnızca 64 bit Windows çalıştırma sistemine sahip bilgisayarlarda çalıştırabilecek. Riot Games tarafından yayınlanan bir blog yazısına göre oyuncuların yüzde 99,9’u 64 bit işletim sistemi ve donanım tercih ediyor.

64 bit Windows yüklü PC’ye sahip olan oyuncuların herhangi bir işlem yapmasına gerek kalmayacak. 32 bit Windows’un yer aldığı bilgisayarlarda ise 13.7 güncellemesinden itibaren yaygınde bir bilgilendirme mesajı gelecek.

Riot Games, konu ile ilgili yapabileceği “Oyuncuların LoL oynatmaya devam etmesi için 64-bit uyumlu donanım ve bilgisayar sistemine sahip olması” ifadelerine yer verdi.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.