e
sv

Microsoft, Bing’in ‘ChatGPT’ Özelliğine Reklam Ekleyecek (Aman Vakit Kaybetme)

avatar

OyunHaberleri

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Microsoft Bing’in sohbet botuna reklam ekleneceği açıklandı. Ayrıntılı bir açıklama olmasa da servis verilen ekran görüntüsü, reklamların nasıl görüneceğine ışık tutar.

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, bundan kısa bir süre önce kendi arama motoru Bing’e ChatGPT düzenlemesi getirdi. Şimdilerde bu özellik pek çok kişi tarafından aktif olarak kullanılıyor. Bunu fırsat bilen şirket, Bing’in sohbet botu ile ilgili bir karara varacağını duyurdu. Microsoft üst düzey yöneticilerinden Yusuf Mehdi tarafından yapılandırılması, sohbet botuna reklam eklenecek ifade edildi.

Yusuf Mehdi, tam olarak hangi tür reklamların Bing’in ChatGPT’ye ekleneceğine ilişkin bir şey söylemedi. Bunun içerik sahiplerine daha fazla para kazandırmanın bir yolu geleceğindan bahsetmeen yönetici, sohbet botundaki reklamların nasıl görüneceğine dair bir örnek paylaştı.

Sohbet botundaki reklamlar işte böyle yaşıyor:

Bing sohbet botuna reklam geliyor

Yusuf Mehdi’nin paylaştığı örnek, sohbet botundaki reklamların açılabilir bir yapıya sahip olmanın önüne geçiyor. Soruya yakın konularla ilgili gösterilecek reklamlar, aslında standart arama sonuçlarındaki reklamlara izlenimi gösterecek.

İLGİLİ HABER

Google’ın En Büyük Rakibi Bing, ChatGPT Gücünden Sonra Günde 100 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Sınır‘e açıklamalarla ilgili açıklamalarda bulunan bir Microsoft sözcüsü, yeni Bing’in hala test yaptırdığını hatırlattı. Bundan dolayı kullanıcıların göreceği reklam arayüzünün değişebileceğinden bahseden sözcü, en iyi deneyimin nasıl sunulacağı üzerinde çalıştıklarını belirtti.

Başka bir ekran görüntüsü, reklamcıların rahatsız edici olmayabileceğini düşündürüyor!

Bing reklamı

Debarghya Das isimli bir yazılımcı, Bing’in sohbet botunun reklamları nasıl işlemlere ilişkin bir ekran görüntüsü paylaştı Yapay zeka aracına en ucuz Honda araba sorgusu yaptıran Das, alınan cevap sırasında iki yere reklam eklendiğini (Ad 1 yazan bölüm) gördü. Eğer Bing’in sohbet botundaki reklamlar bu şekilde gösterilirse, kullanıcılar için büyük bir sorun yaşatmayacaktır. Ancak reklamların her yerde çoğalması, bu alıcıları bıkmış kullanılmış olan kullanıcıyı Bing’den uzaklaştırabilir.

İLGİLİ HABER

Microsoft, Bing Yapay Zekâ Botuna Kullanıcılarının “En Çok İstediği Özelliği” Getiriyor

:
https://blogs.bing.com/search/march_2023/Driving-more-traffic-and-value-to-publishers-from-the-new-Bing

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.