e
sv

Microsoft Blizzard’ı Satın Alsa Bile Diablo IV Game Pass’e Gelmeyebilir (Yok Öyle Bedavaya Zindan Kasmak)

avatar

OyunHaberleri

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Blizzard Genel Müdürü Rob Fergusson’un açıklaması ve sektördeki bazı kaynaklara göre Diablo IV, Game Pass’e hiçbir zaman gelmeyebilir. Sebebiyse tamamen ekonomik.

Oyun dünyasının köklü aksiyon RPG serilerinden biri olan Diablo, bu seriyle büyüyen ya da geçse de seriyi keşfeden hemen hemen her oyuncusu için oyun dünyası yapı taşlarından biri olarak görülüyor. Keza Blizzard’ın yeni oyunu Diablo IV de pek çok oyuncunun bir zamanlar oynamak istediği oyunlar arasında geliyor.

Ancak gelecek aylarda çıkması beklenen oyun, Microsoft Activision Blizzard’ı satınsa bile Game Pass’e hiçbir zaman gelmeyebilir. Nedeniyse bir hayli üzücü.

oyun yapısı Game Pass sistemine uygun değil

Milyonlarca oyuncu beklentisi Diablo IV2ün yapımcı şirketi olan Blizzard’ın Genel Müdürü Rod Fergusson, oyunun beta sürümü ile ilgili serinin hayranlarına kötü haber verdi. “Diablo IV ve Wolf Pack yavru kurdumuz (oyundaki bir özellik) Doğum heyecanını görmek harika. D4’ün Game Pass’te olup olmayacağı hakkında bazı sorular alacağınız ve bunun için bir planımızın olmadığını söylemek istiyorum. 17 Mart’ta başlayacak Beta Erken Erişim hafta sonu boyunca Sanctuary’de yola çıkmak üzere!” kullanan kullanıcı Fergusson, oyunun Game Pass’e gelmeyeceğini açıklamış oldu.

Sektördeki bazı kaynaklara göre Blizzard ve Microsoft, satın alma işlemi gerçekleşse bile oyunu Game Pass’e dahil etmek istemiyor. Bunun en büyük sebeplerinden biri oyunu çok oyunculu bir yapı olması ve bu nedenle Oyunun satışlarından ciddi bir para kazanılacak olması. Yani iddialara göre bütün konu para.

Buna ek olarak Diablo oyuncularının büyük bir anlatımın binlerce saat sadece Diablo’nun oynadığı da hemen hemen herkes tarafından bilinen bir gerçek. Game Pass ise oyuncular birden fazla oyun oynaması ve onun oyunu deneyimlemesi kurulu bir sistem üzerine. Yani ilkeleri Game Pass sistemi ve birlikte Diablo tamamen ters düşüyor.

İLGİLİ HABER

Diablo IV Çıkış Tarihi Açıklandı: İşte Oyunun Kendisinden Daha Korkunç Türkiye Fiyatı!

17-20 Mart tarihlerinde erken erişime açılması oyunun Haziran ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Oyunun fiyatları cep yakan türü.

:
https://wccftech.com/diablo-iv-not-coming-to-game-pass-microsoft-blizzard/

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.