e
sv

Microsoft, Xbox’a Özel Kredi Kartını Tanıttı: Oyunlarda Kullanılabilecek Puanlar Kazandıracak (Ama Bize Yok)

avatar

OyunHaberleri

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Microsoft, Barclays tarafından sağlanan Xbox’a özel bir kredi kartı olan “Xbox Mastercard”ı tanıttı. Harcama yaptıkça mağazada kullanabileceğiniz puanlar kazandıracak kart, yalnızca ABD’de satışa sunulacak.

Microsoft, bugün paylaştığı blog yazısında Xbox markası altında bir yenilik getireceğini duyurdu. Kredi kartı teknoloji devi Barclays ile birlikte geliştirildi Xbox Mastercard’ı resmen açıklandı.

Xbox Mastercard, herhangi biri yıllık ücret olmadan kullanılabilir. Kartla yapılan satın alma işlemleri, kullanıcılara Xbox oyunlarında ve eklentilerinde kullanılabilecek puanlar kazandıracak.

Xbox kredi kartı 2024’ten itibaren yalnızca ABD’de satışa sunulacak

Microsoft’un açıklamasına göre Xbox Mastercard, 21 Eylül itibarıyla ABD’deki Xbox Insider üyelerinin kullanımına sunulacak. 2024itibaren Ülkedeki 50 eyaletin tamamında Tüm Xbox kullanıcılarına gelecek. Diğer ülkelerde sunulup sunulmayacağına ilişkin bir açıklama bulunmuyor.

Şirket, harcanan her 1 doların oyunculara 1 kart puanı getireceğini söylüyor. 1500 kart puanına ulaştığınızda Xbox mağazasında kullanılabilecek 15 dolarlık hediye çeki kazanabileceğiniz aktarılıyor. Ayrıca puanların satın alma türüne göre değişebileceği de söyleniyor. Örneğin Netflix gibi platformlarda Xbox kartıyla satın alınan her 1$ için 3 puan verilecek.

Ayrıca kart sahiplerine ilk satın alma sonrasında 5000 puan ve 3 aylık Xbox Game Pass Ultimate üyeliği de verilecek. Oyuncu kimliğine göre özelleştirilebilir 5 farklı kart tasarımı sunulacağını da ekleyelim.

ALAKALI HABERLER

Starfield’ın Türkçe Yaması Yayınlandı [Hemen İndirebilirsiniz]

Bu kart, Microsoft’un Xbox için sunduğu ilk kart değil. Şirket, önceki yıllarda sahiplerine mağazalarda indirim sağlayan Xbox Live Diamond kartını piyasaya sürmüştü. Ayrıca rakip Sony de benzer şekilde PlayStation kredi kartını oyunculara teklif ediyordu. Bu kart tıpkı Xbox Mastercard gibi oyunlarda, filmlerde veya başka şeylerde kullanılabilecek puan bazlı bir sisteme sahipti.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.