e
sv

OpenAI, ChatGPT Tabanlı Uygulamalara Gelen Eleştirileri Dinledi: Yazdıklarınız Artık Yapay Zekâyı Geliştirmeyecek!

avatar

OyunHaberleri

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

OpenAI, üçüncü taraf geliştiricilerin hizmetlerinden elde ettiği verileri içeren artık yapay zekayı geliştirme için kullanmayacağını açıkladı.

ChatGPT ve DALL-E 2 gibi yapay zekâların geliştiricisi OpenAI, pek çok kişiyi sevindiren herkese açık API haberiyle birlikte bir haber daha duyurdu. Şirket, gelen eleştirilerin ardından API ile kendi sunucularına gelen verileri, yapay zekâyı geliştirmek için kullanmayacağını açıkladı.

Yeni kararla birlikte ChatGPT ve diğer sistemlerin API’larından yararlanan hizmetlerden elde edilen bağlantı, OpenAI tarafından işlenemeyecek. Ancak bu seçim, API’ı kullanan geliştiricilerin tercihine bağlı olacak. Geliştiriciler, isterlerse OpenAI’ın değerlerinden faydalanmasına izin verebilir.

İyi de bu eleştiriler neydi?

Açık

OpenAI’ın API’larından yararlanan geliştiriciler, uzun süredir şirkette kendi geliştirdikleri uygulamalardan faydalanıyor olmaya yakındı. Geliştiricilere göre bu durum hem bir güvenlik riski oluşturuyor, hem de üçüncü taraf üzerinden veri alarak kazanç sağlayandu.

OpenAI da aslında kendisine ait üçüncü taraflardan gelen veriler de faaliyetlerinden önemli bir uyarıda bulunuyordu. Şirket, giriş ChatGPT üzerinden hassas dosya paylaşımlarıörneklerin bu bilgilerini içeren uzantıları sildiklerini söylüyordu.

İLGİLİ HABER

Çin, ChatGPT’ye Karşı Savaş İlan Etti: Rakip Yapay Zeka Geliştiriyor, ChatGPT Kullanımını Yasaklıyor

:
https://techcrunch.com/2023/03/01/addressing-criticism-openai-will-no-longer-use-customer-data-to-train-its-models-by-default/

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.