e
sv

OPPO ve OnePlus’tan “Avrupa’dan Çekiliyorlar” İddialarına Yanıt: Gerçeği Yansıtmıyor!

avatar

OyunHaberleri

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

OPPO ile OnePlus, Avrupa’nın alacağın çekilecekleri yönündeki iddialar ile açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamalarda iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

OnePlus ile OPPO’nun Avrupa görevinin çekileceklerine ilişkin iddialarla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Her iki şirketten de bakışla ilgili açıklama geldi. Yapılan açıklamalarda, söz konuşma iddialarının gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Tech Advisor’a demeç veren OnePlus küresel Halkla İlişkiler Müdürü James Paterson şöyle dedi: “OnePlus, Avrupa ve Birleşik Krallık’tan çıkmayacak. Yerel pazarlarda birleştirme operasyonlarını sürdürecek. Avrupa’ya yatırım yapmaya ve kullanıcılar için daha fazla tüketen ürün ve çözümlere devam etmeye devam edin.” OPPO’dan bir sözcü ise şu ifadeleri kullandı: “OPPO, mevcut tüm Avrupa pazarlarında kalmaya devam edecek. OPPO, ilerleyen dönemler için kullanım ürünleri ve sınıfının en iyi hizmeti vermeye devam edecek.”

Peki bu mesele nasıl patlak verdi?

nokia

Dünyanın en büyük telekomünikasyon işletmesinden nokiabir süredir OPPO ile davalık. 2021 yılında açılan davaya göre Nokia, OPPO’dan lisans bedeli alamadığını söyleyip, satışların durdurulması gerektiğini savunmuştu. Bu dava, OPPO’nun alt markası olarak hizmet veren OnePlus’ı da kapsıyordu. Avrupa’da görülen davanın kazananı Nokia olmuştu.

Davanın sonuçları, OPPO ile OnePlus’ı zora soktu. Zira her iki marka da geçmiş yıl elinde bulundurman Almanya çekilmek zorunda kaldı. Gelen son haberler, bu çekilmenin Almanya’dan olmayacağının önüne seriyordu. Bilindik dairesel kaynaklarından Max Jambor’un iddiasına göre OPPO ve OnePlus, Avrupa tatilinden çekilmeye karar verdi.

Çekilme İngiltere, Fransa ve Hollanda ile başlayacaktı

OPPO ve OnePlus Avrupa'dan çekiliyor

Max Jambor tarafından yapılan açıklamalar, markaların öncesinde İngiltere, Hollanda ve Fransa’ya elveda diyeceğinin önüne seriyordu. Ancak bunun ne zaman tam anlamı ile gerçekleşeceği henüz kısıtlamalar. Jambor’a göre OPPO ile OnePlus bir süre sonra açıklama yapacaktı. Yapılan açıklamalarla tüm bu iddiaların geçerliliğini yitirmiş oldu.

İLGİLİ HABER

Yılın En Bomba Telefonlarından OPPO Find X6 Pro Duyuruldu: Kameranın Telefonu Var…

Max Jambor’un iddiası:

:
https://www.techadvisor.com/article/1672280/oneplus-oppo-deny-leaving-europe-uk.html

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.