e
sv

Oyundan Çok Daha Fazla Keyif Almanızı Sağlayacak En İyi Minecraft Sunucuları

avatar

OyunHaberleri

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Minecraft çıkışlarını bu yana popülerliğini hiç kaybetmeyen ve kaybedecekmiş gibi de görünmeyen bir oyun. Öyle ki Minecraft artık günümüzde hızla bir marka haline geldi. Animasyon filmleri, figürleri, çocukları, kıyafetleri neredeyse her sektör içinde Minecraft’tan esintiler görmeye başladı. Minecraft çılgınlığı hiç hız kesmeden devam edecekmiş gibi görünüyor. Bizde bu yazımızda Minecraft’ı daha eğlenceli kılabilen sunucuları listelemeye karar verdik.

Minecraft’ın sesi farklı oyun modu, sunucu, içerik ve haritaları var. Her biri de kendi içinde dağılınca ucu bucağı belli olmayan bir içerik ortaya çıkıyor. Öyle ki yeterince uğraşırsanız, sadece Minecraft oynayarak istediğiniz ona özgü oyuna erişim sağlayabilecek hale gelebiliyorsunuz. Tabii ki bu durum Minecraft’la ve Minecraft modlarıyla bir hayli uğraşmanızı gerektirdi.

Eskiden Minecraft modlamak veya sunucular eşliğinde yürümek günümüzdeki kadar kolay değildi. Artık sunucular ile ilişkisi her şey çok stabil ve modlara erişim bir hayli kolay. Hiçbir şey yapmadan sadece YouTube’dan bile birçok farklı modu veya sunucuyu öğrenebiliyorsunuz. “Peki hangi sunucular daha popüler veya hangi sunucuda oynamalı?” gibi soruların cevabı ise listemizde sizler için hazırladık.İşte oyun keyfinizi artıracak en iyi Minecraft sunucuları

En iyi Minecraft sunucuları:

 • maden kompleksi
 • Dövüş
 • Büyük Hırsızlık Minecraft
 • minescape
 • mayın rüzgarı
 • pikselmoncraft
 • Çiftlik N Zanaat
 • Sıfır.Dakika
 • korsan gemisi
 • Hypiksel

Sahip olduğu özellikler MMO havası veren sunucu: Mineplex

maden kompleksi

Çoğu sunucunun kendi çapına göre büyük olsa da Mineplex bilinen en büyük sunuculardan bir tanesi. Sahip olduğu birçok detayla adeta bir stüdyo tarafından yapılmıştır. MMO hissiyatı veren Mineplex™, en eğlenceli sunuculardan bir tanesi. Sunucuda her zaman var olan topluluk hem sohbeti keyifli geçişlerken istediğiniz zaman aktif bir şekilde sunucuda oynamanıza de olanak sağlama. Sadece Mineplex’i tek başına çalıştırma bile birden fazla şey tecrübe etme sahip olabilir.

Shooter oyunu yediler için: Brawl

Dövüş

FPS oyunlarında en büyük heyecanı vuruş ve kamera hisyatlarının yanı sıra oyunlarında keyif oluyor. Sizde bu türün hayranıysanız veya bu türe karşı bir ilginiz varsa Brawl sunucusunu kesinlikle denemelisiniz. Birçok FPS geçişinden çıkan Bayrağı ele geçir (Bayrağı yakala), Son ayakta kalan adam (Ayakta kalan son adam) gibi klasik oyun modlarını bir araya getirmenin yanı sıra Battle Royale’in atası olan Last man Standing’in eski hisyatını tekrar deneyimleyebilirsiniz.

Adı gibi GTA olan sunucu: Grand Theft Minecraft

Büyük Hırsızlık Minecraft

GTA ve minecraft‘tan daha iyi ne diyorsanız, bu sunucu bunun cevabını veriyor. İki oyun bir arada olması. Grand Theft Minecraft, varolan benki büyük oyunu bir araya getiriyor GTA’da yapabileceğiniz neredeyse her şeyi Minecraft boyunca kuşatmadan çıkartan Grand Theft Minecraft, GTA deneyimini en iyi şekilde yansıtmaya çalışıyor. Kendi evinize sahip olmak, kaçacak polisler, soygunculuk yapma gibi birçok aktivite Grand Theft Minecraft’ta sizi bekliyor.

Eski kült oyun RuneScape’in mirasçısı: Minescape

minescape

Başlıkta da düzenlememiz üzere eski kült oyunlardan biri olan RuneScape‘i malzemeleri net bir şekilde doğduktan sonra Minescape eski oyun hayranlarının kesinlikle keyif alacağı bir sunucu. Yaratıklarından, yeteneklerine kadar her şeyi içinde barındıran Minescape Bu görüşlerini oluşturdukları sonuç sunucu da hak ettiği ilgiyi yedileri tarafından görüldü.

Sinsiliğin vücut koruma sunucusu: Minewind

mayın rüzgarı

Minewind klasik sunuculara hiç benzemiyor. Minewind’de en çok kurnaz olan hayatta kalmak. Minewind’de amacınız oldukça basit. Yaşayabildiğiniz kadar uzun süre yaşayın. Oyun koşulları normal Minecraft ile aynı olsa da, içindeki oyuncular kesinlikle aynı değil. Her an herkesin arkasından iş çevirdiği ve birbirini aldatmak için türlü türlü numaralara başvurduğu bu dünyada, iyi bir Minecraft oyuncusu algılama yanı sıra aklınızı da iyi kullanın gerekiyor.

Minecraft’ta Pokemon avlamak: Pixelmoncraft

pikselmoncraft

Pokemon temasını olduğu gibi Minecraft’a tanık olan Pixelmoncraft, en popüler Minecraft sunucularından bir tanesidir. Pixelmoncraft, ünlü Nintendo oyunlarından Kanto ve Jahto bölgelerini ele alıyor. Sunucuyu yapanlar ünlü oyunlardaki bölgeleri ve mekanları kopyalamakla kalmamış aynı zamanda oynanışta elverdiğince benzetmeye çalıştılar. Pixelmoncraft, Minecraft’taki hayvanlar Pokemon’lar ile değiştiriliyor ve toplayıp savaşı kullanmaya olanak sağlıyor. Tabii ki orijinal oyundaki gibi Spor salonu lideri‘ları (spor salonu liderleri) savaşı gibi klasik içeriklerde mevcut.

Batı Vahşi’nin kalbi: Ranch N Craft

Çiftlik N Zanaat

Batı Vahşi temasıyla birçok oyuncunun yöneldiği kuran Ranch N Craft oldukça kendine ait bir sunucuya sahiptir. At evcilleştirmeden, çiftçilikten, salon kavgalarından, en hızlı kimin silah çekeceğine kadar Vahşi Batı’nın basitliğine ve klasikliğine sadık kalmak istiyorsanız, Ranch N Craft en iyi sunuculardan bir tanesi. Batı temasına sahip olmasına rağmen Ranch N Vahşi Craft tr barışçıl sunuculardan bir tanesi.

Yediler için zorlu koşuları: Zero.Minr

sıfır.Dakika

Minecraft’ı yeterince bilgiyle her türden oyuna erişebileceğinizden bahsetmiştik. Zero.Minr, bunun en güzel örneklerinden bir tane. Koşmayı, zorlu engel ile cebelleşmeyi, atlamamayı, zıplamayı sevenler için kısacası parkur yapma sevenler için kurulan Zero.Minr kısa sürede oldukça popüler bir sunucu geldi haline. Zorlu patikalarda ilerlemek veya kulelere çıkmak bu sunucunun yapısını oluşturuyor. Minecraft’ta parkur yapmak başlangıçta sinir bozucu gibi gözlere alıştıktan sonra oldukça keyif verin bir aktivite haline geliyor.

Yelken açabileceğiniz sunucu: Piratecraft

korsan gemisi

Birçok özelliği aktiviteyi ele alırken korsanlık Canlı yayında tabii ki var. Piratecraft varoluşunu ve olayını tamamen korsanlık çağına adayan bir sunucu. Hatta gemi savaşları yapmak gibi oldukça iddialı mekaniklere bile sahip. Piratecraft’ta kendi geminizi inşa edebilir, denize açılabilir ve başkaları ile savaşabilirsiniz. Bunların üzerine korsanlığın baş tacı olan yağmalamayıda unutmamak gerek. Hatta karada basit bir ekonomi döndürmeniz hatta mümkün. Ancak Piratecraft sunucunu gerçekten güzel yapan şey kendini sunucuda rol yapma adamış oyuncular. Gerçekten korsanlık yapmak istiyorsanız Piratecraft’ı kesinlikle denemelisiniz.

Sıkıntı aktarımınız için birebir olan sunucu: Hypixel

Hypiksel

Hypixel hakkında konuşmak için kelimeler kifayetsiz olabilir. Çünkü Hypixel içinde farklı mini oyun barındıran dev bir sunucu. Aklınıza geldiğinizde birçok türde mini oyunu ev sahipliği yapan Hypixel, gerçekten kafanıza ne olacağına dair bir fikir yoksa ve kendinizi ilk bulduğunuz şeyi kaptırmak istiyorsanız Hypixel arayan tat olabilir. Çünkü bu sunucuda karşınıza neyyin çıkacağını kestiremiyorsunuz ve ona her şey ilgi çekici olabilir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.