e
sv

Samsung, Galaxy Z Fold 5 İçin ‘Su Damlası’ Menteşe Tasarımını Test Ediyor

avatar

OyunHaberleri

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Güney Kore teknoloji devi Samsung, açıklama amiral gemisi Galaxy Z Fold 5 için diğer modellerde kullanmadığı yeni bir menteşe modeli test ediyor.

Katlanabilir akıllı telefonlar ona kadar ilk başta garipsesek de bir şekilde hayatımıza sokan Samsung’un amiral gemi modellerinden Galaxy Z Fold 5, bu yılın ilk yarısında sürülecek.

O vakte kadar yeni bağlantı detaylarına ulaşmaya devam ediyor. Daha önce telefon ekranının nasıl ortaya çıktığı ortaya çıktı. Şimdi de telefon için Samsung’un yeni bir menteşe tasarımını test ettiği öğrenildi.

Galaxy Z Fold 5 için yeni ‘su damlası’ menteşe tasarımı test ediliyor

YouTube – TT Teknolojisi

“Su damlası” adı verilen yeni menteşe, telefon kapalıyken ekranı dar bir yarıçapta katlamak yerine içe doğru esnetiyor. Bu tasarımın, ekranda daha az fark edilir bir katlama izi ve telefonların kapatılmasından kaçınılması dahil olmak üzere birçok avantajın olduğu söyleniyor.

Bu yeni menteşe tasarımının en önemli hizmetlerinden biri de Galaxy Z Fold 5’in selefine göre daha ince olmasına imkan verebilir olması. Habere göre Galaxy Z Fold 4’ün maksimum kalınlığında olan 15,8 mm’ye kıyasla Dokunun kalınlığının 14 mm veya daha az olacağı iddia ediliyor.

İLGİLİ HABER

Samsung Galaxy Z Fold5, Katlanabilir Telefonların En Çok E verilen ‘Tasarım Sorununu’ Ortadan Kaldıracak

Samsung’un yeni menteşe tasarımı şu anda son test deneyimlerini ve şirket testini yaptıktan sonra telefonun tamamlanması bekleniyor. Şirket, son test telefonu 200.000 ila 300.000 kez katlayarak yeni menteşe ve ekran panelinin güvenilirlik testi yapılacaktır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.