e
sv

Samsung, ‘Kendi İşlemcisini Üretecek’ Haberlerini Yalanladı

avatar

OyunHaberleri

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Samsung, tamamen kendine ait olan işlemciler ile ilgili servis verilen haberleri yalanladı. Şirket, bu alanda zaten birden fazla birime sahip olduğunu duyurdu.

Geçen gün sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un geleceğe yönelik planlarından bahsetmiştik. Güney Koreli haberlerin iddiasına göre Samsung, Arm tabanlı işlemcilerden vazgeçmiş, çekirdekleri de kendine ait olan işlemciler üretecekti. Şirket bu sayede, telefonlarıyla tam bir uyum içinde çalışacak üst düzey verim ve performans sunan işlemciler üretip, iPhone’ları köşeye sıkıştırabilecekti.

Ancak saatler sonra bu bilgilerle ilgili bir gelişme yaşandı. Samsung yetkilileri, şirket ile ilgili popüler bir haber kaynağı olan SamMobile’a ulaştılar ve Güney Koreli haber kaynakları iddiasını yalanladılar. Halihazırda CPU geliştirme ve optimizasyonundan sorumlu birden fazla birime sahip denetleme yöneticileri, işe alımların sürekli olarak gözetlemeni söylediler.

Samsung’un 2027 sürümlerinde tamamen kendine ait işlemcileri kullandıkları söyleniyordu

SAMSUNG

İddialara göre Samsung, yeni işlemci projesi için iletim AMD için çalışan Rahul Tuli ile anlaşmıştı. Buna göre Samsung, her şey yolunda gitse bile en erken 2027 yılında Tamamen kendi üretimi olan işlemcilere geçiş yapabileceklerdir. Bu arada; 2025 yılında yeni nesil işlemcilere, Arm tabanlı çekirdeklerle geçiş yapılabileceği de söyleniyordu. O gelen yıla kadar da Qualcomm tarafından üretilen Snapdragon işlemciler harekete geçmeye devam edecek.

İLGİLİ HABER

Samsung, Katlanabilir Telefon Sevkiyatında Rakiplerinin Toplamını Bile Geçti!

Eğer Samsung söz konusu iddiaları yalanlamamışsa, bu gelişmenin sektör için çok önemli konuşmadın. Zira Apple’ın Bionic A serisinde yaptığı kompozisyon çalışmaları, Samsung tarafından çok daha geniş kapsamlı gerçekleştirilebilirdi. Samsung Galaxy aktarımları hiç olmayacağı kadar Güçlü bir hale gelirken, verimlilikleri de maksimum seviyeye ulaşırdı. Tüm bunların sonucunda iPhone’lar ile üst düzey Samsung işlemcileri kafa kafaya performans verirdi…

İLGİLİ HABER

Samsung, Yeni İşlemcileri Exynos 1330 ve 1380’i Tanıttı: 200 MP Kamera Desteği, 5G ve eklenti

:
https://www.sammobile.com/news/samsung-reports-new-internal-cpu-development-team-not-true/

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.