e
sv

Sizi Profesyonel Bir Müzisyene Dönüştürecek En İyi Müzik Programları

avatar

OyunHaberleri

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Müzik düzenleme işlemleri basit gibi görünse bile iyi bir program kullandığınız zaman ortaya çıkan sonuçlar gerçekten rahatsız edici olabilir. Tamamen iyi bir program ile yalnızca düzenleme değil, sıfırdan bir ses projesi oluşturmanız da mümkün. Gelin en iyi müzik programlarına yakından bakalım ve onun öne çıkan özelliklerini görelim.

Teknoloji ile birlikte dünyada yazılım dünyasındaki benzersiz programlar sayesinde artık daha önce deneyiminiz olmayan bir konu hakkında bile profesyonel düzeyde performans gösterebiliyorsunuz. Konu müzik olduğu zaman üretici, iletişim ve program çok daha fazla öne çıkıyor. İyi bir müzik programı kullanarak oluşturduğunuz ses projesi ya da yaptığınız düzenleme, en amatör kulaklarda bile farklılık hissettirecektir.

Müzik programları diye genel bir arama yaptığınız zaman kafanız oldukça karışabilir çünkü en iyi müzik programları diye dinlediğiniz her yazıda aradığınızı bulamayabilirsiniz. Listemizde daha çok profesyonel hizmet sunan müzik programlarına yer verdik. Bu nedenle bazı tek seferlik de olsa oldukça yüksek bir fiyata sahip olabilir. gelin en iyi müzik programlarına yakından bakalım ve her birinin öne çıkan özelliklerine göreyim.

En iyi müzik programı:

 • Profesyonel Araçlar 12
 • sebep 12
 • Mantık Pro X
 • Ableton Canlı 11
 • Presonus Studio One 5 Sanatçı
 • Asit Müzik Stüdyosu 11
 • Celemony Melodyne Düzenleyici 5
 • iZotope Kulesi

Pro Tools 12 için piyasanın favori müzik programı demek mümkün çünkü hangi profesyonel müzik çiftlerine gitseniz Karşılaşacağınız programların büyük bölümü Pro Tools 12 olacaktır. Özellikle canlı cihaz kayıtları için çok yönlü program arayanlara hitap eden Pro Tools 12, ses yönlendirmei kullanmayı ortadan kaldırıyor.

Pro Tools 12 ile aynı anda 64 tane ses giriş ve çıkışını kullanarak 128 farklı parça kaydı yapabiliyorsunuz. Diğer bir planında çekmeceleri de kullanırsanız 512 enstrüman ve 1024 MIDI kayıt desteği açılıyor. Üstelik 120’den fazla bonus eklentisi bulunuyor. Yani büyük prodüksiyonlar için Pro Tools 12 ideal müzik programıdır.

Profesyonelliğe adım atın: Sebep 12

Reason Studios zaten uzun ömürlü müzik kullanım aksesuarları ve grafikleriyle kullanıcıları bir geliştirici. Müzik bilgisayarları ile ilgili kısıtlamalar Reason 12 güncellemesini Kullanmasanız bile mutlaka duydunuz. Reason 12 gerçek bir profesyonel olmasanız bile gerçek bir profesyonel gibi kullanabilmenize imkan sunan bir sisteme sahip.

Mimik adı verilen yeni sampler, kullanıcılara çok daha hızlı, yeni ve eğlenceli bir kullanım alanı sunuyor. 29 binden fazla yama, döngü ve örneğe sahip ses bankası ile hayallerinizdeki müzik yaratabiliyorsunuz. Maksimum 32 adımlı kontrol sistemi sayesinde yaptığınız her bir üretim canlı olarak denemede oluyor.

Akıllı tempo sistemi öne çıkıyor: Logic Pro X

Mantık Pro X

Logic Pro X, ses üretimini yapan kullanıcılar için geniş kütüphanesi ile dikkat çekiyor. Her bir BPM üzerindeki kontrolün sizde olmasını sağlayan ve kayıtlar projedeki diğer seslere göre düzenlenen Akıllı Tempo sistemi, Logic Pro X programını benzersiz kılan ayrıntılardan bir tanesi.

Sonsi ile birlikte yankılar, EQ seçenekleri, davulcu yamaları ile güncelleme ilgili uzantıların önceki kalabalık kütüphaneden bile daha çok hale getirildi ancak tüm bunlar düzenlenerek Kullanıcıların nokta atışı şekilde bulabilecekleri bir arşive dönüştürüldü. Logic Remote özelliğini kullanarak akıllı uzakta bir kumanda haline getirebilir ve işlemlerinizi uzaktan gerçekleştirebilirsiniz.

Dinle dinle bitmeyen geniş arşiv: Ableton Live 11

Müzik kaynağı DJ, elektronik müzik ve hip hop denilince akla gelen ilk programlardan bir tanesi olan Ableton Live 11 ile müzik yapmak isteyip de bulamayacağınız bir şey yok. İster bir amatör olun, ister depolama bir müzisyen; Ableton Live 11 yazılımına sahip olduğu 10 GB’dan daha büyük dosya boyutuna sahip ses arşivinde aradığınız her şeyi bulacaksınız.

Ableton Live 11 standart sürümünde sınırsız ses ve MIDI parçaları ile karşılaşacaksınız. 12 farklı efekt kanalı ile birlikte 256 tane mono giriş ve çıkış bulunuyor. Canlı programlama sırasında Hızlı MIDI giriş yakalama özelliği ile dikkat çekici Ableton Live 11’de 1800’den fazla hayalet ses, 37 ses efekti ve 14 MIDI efekti var. Akıllı yükleme özelliği sayesinde tüm bu karmaşanın içinde uyum yakalayacaksınız.

Ses saldırgan donanımlarındaki başarı ile ilgili müzik ortamlarını duyuran Presonus, Presonus Studio One 5 Artist müzik programı ile dijital müzik dünyasında da önde geldiğini ortaya koyuyor. Presonus Studio One 5 Artist’i benzersiz kılan özellik ise kullanıcıyı ekranlar arasında dolaştırmadan tüm bilgiler tek pencere üzerinden sunabiliyor olması.

Presonus Studio One 5 Artist’te aynı zamanda Çok sayıda ses kaydına sahip olarak alabilirsiniz MIDI sıralamasını çok kanallı düzenleme özelliği ile uygulayabiliyorsunuz. Bu kadar profesyonel özelliğin içinde sürükleyici – bırakma etkisi başarılı bir şekilde uygulayan program aynı zamanda 30’dan fazla ses efekt eklentisi sunuyor.

Müzik programı denilince akla gelen ilk geliştiricilerden bir tanesi olan Acid, Acid Music Studio 11 ile bu işteki başarıyı tekrar edin. Acid Music Studio 11 ile gidecek onun bir ses kaydının, Oluşturacağınız her bir programı ve değiştireceğiniz her düzenlemenin sonuçlarının profesyonel kalitede geleceğinden emin olabilirsiniz.

Acid Music Studio 11 64 bit motorla çalışan 192 kHz çok kanallı ses ile profesyonel bir kalite sunuyor. yürütme sekiz sanal alet ve altı efekt eklentisinin yanı sıra hip hop, house ve rock müzikler için kullanabileceğiniz 2500’den fazla döngü bulunuyor. Acid Music Studio 11 ile klavyenize kendinize kadar ses parçası kaydedebilir, aynı anda birden fazla enstrümanı çalabilir ve bağlantılarınız üzerinden pek çok farklı işlemi kolayca yapabilirsiniz.

Celemony Melodyne Editor ilk kez yayınlandığı zaman polifonik izolasyon başta olmak üzere pek çok farklı özelliği ile müzik ortamını güçlü bir etki yaratmıştı. Yıllar içinde yapılan güncellemelerin sonuncusu olan Celemony Melodyne Editor 5, polifonik izolasyonu ve hassas perde düzenleme özellikleri daha da geliştirmiş gibi görünüyor.

Celemony Melodyne Editor 5 modülü en dikkat çekici özelliği Direct Note Access sistemidir. Bu sistem sayesinde çok notalı bir işlevsellik kazanıyorsun. Yani bir vokal ya da bir gitar hattından gelen sesi direkt olarak programa almak yerine özel bir perde üzerine yerleştiriyorsunuz ve bu perdeyi üzerinden izole ederek, yumuşatma ya da nota değişikliği yapabiliyorsunuz.

Koca müzik arşivini çantanızda taşıyın: iZotope Spire

Akıllı telefonlarımız üzerinden her şeyi yapabildiğimiz bir dönemde neden müzik yapmak için mutlaka bir hapishaneyi var ki diye mahalleleri buyrun size iZotope Spire. iZotope Kulesi ücretsiz olarak indirerek kullanabileceğiniz bir mobil uygulama. Ancak donanım desteği olmadan tam olarak güçlü bir performansı yakalayamazsınız. Bu nedenle birkaç Spire donanımı alarak koca bir stüdyoyu çantanızda taşıyabilirsiniz.

Kullanabileceğiniz müzikler üretebileceğiniz, ses kayıtlarını alabileceğiniz ve yapabileceğiniz işlemler en iyi müzik programlarını dinleyerek kısaca onun erkeğinin öne çıkan özelliklerinden bahsettik. Listemizdeki müzik programlarını kullandığınız deneyimlerinizi yorumlarınızda paylaşabilirsiniz.

İLGİLİ HABER

Şarkıcıların Sesini Kusursuz Hale Getiren ‘Auto-Tune’ Aslında Nedir ve Nasıl Kullanılır?

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.