e
sv

Sony, Gran Turismo’nun Yeni Yapay Zekasını Herkese Sundu: Profesyonellere Bile Taş Çıkartıyor

avatar

OyunHaberleri

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sony, 1 grup uzun ömürlü Gran Turismo için özel olarak geliştirilen yapay zeka Sophy’yi kısa süre önce de olsa kullanıcıların beğenisine sundu.

Sony’nin PlayStation 1 döneminden beri düzenli olarak oyunculara öneriler Gran Turismo serisi, yılların içinde dünyanın en iyi simülasyon yarış oyunları arasında parmakla gösterilecek bir hale geldi. Tabii ki Sony’de sürekli olarak Gran Turismo’nun hem grafiksel hem de mekanik sınırları zorlamaya devam ediyor.

Oyunu çok daha canlılar ve gerçekçi bir hale getirmek için üzerinde uzun süre çalışılan Gran Turismo yapay zekâsı sofi ise henüz erken geliştirme deneyimlerine rağmen kısa süreliğine oyuncuların beğenisine sunuldu.

Dünyanın en iyi GT yarışçıları tarafından bildikleridi

Sony’nin Gran Turismo için özel olarak geliştirdiği yapay zeka Sophy (ya da GT Sophy), makine bilgisayarıi sayesinde sürekli olarak rakiplerinden öğrenen ve kendini geliştirebilen bir yapay zeka. Sony mühendisleri Sophy’nin “eğitimi” için dünyanın en iyi 4 Gran Turismo yarışçısını Bir kez daha Sophy ile karşı karşıya getirdi. Uzun eğitimlerin ardından Sophy, araç konusunda oyuncuların bulunduğu bölgelerde bile karşı karşıya gelmelerini zorlar hale geldi.

Bugünse Sony yöneticisi Michael Spranger, 21 Şubat itibariyle Sophy’nin sadece 1 aylığına Tüm Gran Turismo 7 oyuncularına sunulacağını açıkladı. Oyuncular Sophy ile 4 farklı zorlukta yarışma olanağı bulmuyor. Her zorluğun üstesinden gelmek Sophy yavaş yavaş sizin oyun tarzınıza uyum sağlayarak sizi zorlarken düşük seviyelere çıkmayı ona karşı oynayabilmek için biraz daha güçlü bir araca sahip olacaksınız.

Ayrıca Spranger, oyuncuların yarıştığı Sophy’nin profesyonel yarışçıları yenen Sophy ile birebir aynı olduğunu da belirtiyor. Sony mühendisleri bu kısa kullanım olanağı Sophy’nin özelliklerini test etmek ve farklı oyun alışkanlıklarına ne kadar uyum sağlayabileceğini incelemek amacıyla yapıyor. Elde edilen bağlantılar üzerine GT Sophy daha da geliştirildikten sonra Sophy’nin GT8 ya da GT9’da tam anlamıyla oynanmasının uyarılması bekleniyor.

İLGİLİ HABER

PlayStation’ın En Sevilen Oyun Serilerinden “Gran Turismo”nun PC’ye Gelebileceği Açıklandı

21 Şubat-31 Mart tarihleri ​​arasında Oynayabilecek bu yarış modunu deneyimlemek için Gran Turismo 7’ye sahip olmanız ve oyun en az 6. seviyeye ulaşmışsınız gerekiyor. Daha sonrasındaysa oyundaki “Race Together” bölümlerinden Sophy’ye meydan okuma.

:
https://www.engadget.com/sony-ai-racing-gt-sophy-gran-turismo-7-limited-time-ps5-140054394.html?src=rss&guccounter=1

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.