e
sv

Sony, PS5 Oyunları İçin Bulut Akışını Bu Ay Hizmete Sokuyor!

avatar

OyunHaberleri

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Hatırlarsanız bu yılın haziran ayında Sony, PlayStation 5 için bulut yayın hizmeti sunmayı planladığını açıklamıştı. Bulut yayın özelliğini test etmeye başlayan şirketten oyuncuları sevindirecek yeni bir haber geldi.

Bulut akış hizmeti Ekim ayı sonundan önce kullanıma sunulacak. Peki bu hizmet oyunculara nasıl bir kolaylık sağlayacak? Bulut akışında hangi oyunlar mevcut olacak? İşte haberimizin devamı…

PlayStation Plus Premium Aboneleri faydalanabilecek!

PlayStation Plus Premium abonelerine sunulan bulut akış hizmeti; 17 Ekim’de Japonya’da, 23 Ekim’de Avrupa’da ve 30 Ekim’de Kuzey Amerika’da satışa sunulacak. Firmadan yapılan açıklamaya göre bölgesel kullanım zamanla artacak.

Sony ekibinden Hideaki Nishino konu hakkında şunları söyledi:

“Bu aydan itibaren, PlayStation Plus Oyun Kataloğu ve Oyun Denemelerindeki desteklenen PS5 dijital oyunlarının yanı sıra PlayStation Plus Premium üyelerinin sahip olduğu PS5 oyun kütüphanesindeki desteklenen oyunlar için bulut akış erişimini sunmaya başlayacağız. Bu, oyuncuların kazanacağı anlamına geliyor.” Konsollarına bir oyun indirmeleri gerekmeyecek ancak bunun yerine oyunu bulutta çalıştırabilecekler.” araç.”

Başlangıçta bulut yayın hizmetinde Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Ghost of Ghost gibi yalnızca birkaç oyun yer alacak. Hogwarts Legacy, The Witcher 3: Wild Hunt ve The Calisto Protokolü gibi oyun deneyimleri de desteklenecek.

PlayStation Plus aboneleri oyunlara 4K, 1440p, 1090p ve 720p gibi yüksek kalite çözünürlük seçenekleriyle erişebilecek. Ayrıca ekran görüntüleri alıp bunları PS5’in medya galerisi uygulamasına indirebilecek.

Yeni PlayStation 5 Versiyonları Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı!
TEKNOLOJİ

Yeni PlayStation 5 Versiyonları Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı!

PlayStation 5’in ilk lansmanından yaklaşık üç yıl sonra Sony, PlayStation 5’in daha ince ve yenilenmiş bir versiyonunu tanıttı.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı aşağıdaki kutucuğu kullanarak bizimle paylaşabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.