e
sv

Steam’deki Sahte Oyunlara Dikkat: Popüler Oyun Escape From Tarkov, Fiyatının Yüzlerce Lira Altında Satışa Çıktı

avatar

OyunHaberleri

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Dolandırıcılar, yalnızca kendi sitesinde satılan popüler FPS oyunu Escape From Tarkov’u Steam üzerinden satmaya çalıştı. Ancak daha sonra bu oyunun sahte olduğu ve başka bir oyunun yerine eklendiği ortaya çıktı.

Her geçen gün internet ortamlarında karşılaştığımız dolandırıcılık vakalarına bugün bir yenisi daha eklendi. 2017’de piyasaya sürülen ve Battlestate Games tarafından sağlanan FPS türündeki oyun Tarkov’dan Kaçışdolandırıcıların oğlu oldu.

Popüler oyun yalnızca kendi internet ortamında satılıyor, diğer mağazalarda bulunmuyordu. Ancak hem mülkün hem de tüm dünyadan kullanıcılar, Escape From Tarkov’un bugün Steam’de de yer aldığını gördü.

Oyunun 382 TL’ye Steam’de satıldığı görüldü

Kullanıcılar, Escape From Tarkov’un herhangi bir açıklamasında Steam’de satışa çıktığını fark etti. Normalde 45 dolar değerindeki yükü değerinden çok daha düşük bir fiyata, 382 TL’ye satılması da büyük dikkat çekti.

Hâliyle bu durum hem sahibiki forumlarda hem de tüm dünyada hemen yankı buldu. Oyun oldukça ikna edici teori. Yapımdan ekran görüntüsü, oynanış videosu, açıklama ve hatta geliştiricinin Battlestate Games olarak kısır gibi bilgiler, gerçekten de Escape From Tarkov’un Steam’de satıldığını gösteriyor.

Farklı bir oyun, değiştirilerek Escape From Tarkov olarak satılmaya çalışıldı

Ancak daha sonra listelemenin sahte olduğu daha ortaya çıktı. Steam dağıtımlarını dolandırıcıların, farklı bir oyunu düzenleyerek Escape From Tarkov olarak değiştirdiği ve insanlara satmaya çalıştıkları görüldü.

Hem açıklamaların hem de ekran görüntüsünün değiştirildiği önceki görsellerden görülebiliyor.

Ayrıca çıkan ekran görüntüsü de satılan şeylerin aslında 2 boyutlu bir macera oyunu olduğu, daha sonra bu oyunun Tarkov olarak değiştirildiği gösterildi.

Bunun yanı sıra sistem gereksinimleri konusunda da gerçek Tarkov’dan çok büyük hücreler vardı. Örneğin sahte listelemede minimum özelliklerde RAM’in 8 GB, kullanılande ise 4 GB olduğu görülüyor. Gerçeğinde ise bu kısım sırasıyla 8 ve 16 GB.

Oyuna gelen yorumlarda da birçok Steam kullanıcısı, oyunun sahte olduğunu vurgulayarak diğer insanları uyardı ve satın almalarını istedi.

Sahte oyun, bir süre sonra Steam’den kaldırıldı

Neyse ki bu durum kısa bir süre sonra fark edildi ve sahte Escape From Tarkov Steam’den kaldırıldı. Yine de bu olay, benzer yaşanabilir; bu yüzden de oyunseverlerin Steam bile olsa oyunlarını alırken daha dikkatli olması gerekir ortaya koydu.

Gerçek Escape From Tarkov nasıl satın alınır?

Yazımızın başındaki korsanlarımız gibi Escape From Tarkov’u kendi dilini satın alabiliyorsunuz. Oyunu almak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz. Yapımın başlangıç ​​fiyatı ise 45 dolar (846 TL)

İLGİLİ HABER

Riot Games Hacklenmeye Açıklandı: LoL ve TFT’nin Kaynak Kodları Sızdırıldı

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.