e
sv

WhatsApp’ın ‘Mesaj Düzeltme’ Özelliğinden Yeni Ekran Görüntüsü Paylaşıldı: Yazıp Yazıp Silme Derdi Bitecek

avatar

OyunHaberleri

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

WhatsApp’ın bir süre önce ilk kez görülen mesaj düzenleme özelliği ile ilgili yeni bir ekran görüntüsü paylaşıldı. Paylaşılan ekran görüntüsü, özelliğin iOS’te nasıl güvenliğini sağlamanın önüne seriyor.

Bundan bir süre önce WhatsApp’ın yeni bir özellik üzerinde çalıştığı açığa çıktı. Uygulamanın bilgisayarın beta sürümünün kodlarında, WABetaInfo tarafından açığa çıkarılan özellik, WhatsApp’ta görüşün iletilmesine olanak tanıyabiliyordu. Bu özellik sayesinde WhatsApp deneyimi iyileştirilmiş olacak.

Aslına bakacak olursak WhatsApp geliştiricileri, bundan 5 yıl önce bu özellik için düğmeye basmıştı. Son aylarda ise özellik üzerinde çalışılmış görülmüştü. En son WABetaInfo’dan gelen bilgiler, mesaj düzenlemenin Android için test edildiği ortaya çıkmıştı. Şimdi ise benzer bir gelişme iOS için yaşandı.

WhatsApp, mesaj düzenleme özelliğini iOS’te de test etmeye başladı

WABetaInfo’nun kanıtına göre platform özelliği iOS için de test etmeye başladı. Beta sürümünden edinilen ekran görüntülerinde mesajın nasıl düzenlenebileceği görüldü. Buna göre kullanıcılar, değiştirmek istedikleri mesajın üzerine basılı tutarak bu özelliği kullanabilecek.

Mesajlar düzenlendikten sonra ise saatin yanında ‘düzenlendi’ ibaresi yer alacak. Bunun iMessage ve Telegram’da yer alan düzenlemeye benzer olabileceğini görebiliriz. Ancak gelen bilgiler, WhatsApp’ın mesaj düzenlemesi için 15 kısıtlama bir kısıtlamaları kaldırabileceğini gösteriyor.

WhatsApp’ın yeni özelliği için daha önce Android’den gelen ilk ekran görüntüsü ise şöyleydi

Naber

Mesaj düzenleme özelliğinin ekran görüntüsü düzenlememiz gibi daha önce de ortaya çıktı. Yukarıda ve aşağıdan görebildiğiniz bu görüntülerde, üzerinde çalışılan özelliğin Android telefonlarda nasıl görüneceğini öne serilmişti.

Naber

WhatsApp’ın metin düzenleme özelliği şu an için geliştirmeleri. Yani ne zaman kullanılabileceğini bilemiyoruz. Ancak, şirketin iOS’te de denemelere başlaması, yakın zamanda çok istenen mesaj düzenlemenin platforma gelebileceğini gösteriyor.

İLGİLİ HABER

WhatsApp’ı Haber Sitesine Dönüştürecek ‘Bültenler’ Özelliğinden İlk Ekran Görüntüsü Paylaşıldı

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.