e
sv

Yapay Zeka Kullanıcıların Aklını Çelmeye Başladı: Bing, Kullanıcı Sayısı Artışında Google’ı Geçti

avatar

OyunHaberleri

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Microsoft’un yapay zekâ destekli arama motoru Bing, kullanıma sunulduktan sonra pek çok insanın yeni tarayıcısı olmayı başardı. Genel olarak kullanıcı sayısındaki artışta Google’a %15 fark attı.

Uzun yıllardır Bing, Yandex, DuckDuckGo gibi rakiplerle karşılaşanların tam anlamıyla ezip geçen Google, arama motoru bölge lideri olarak görülüyordu. Ancak geçen haftalarda Microsoft’un unutulmaya yüz tutmuş arama motoru Bing’e yapay zekâ desteği getirmesiyle işler bir anda değişti.

Son çıkan bilgilere göre yapay zeka destekli Bing, kullanıcılar arasında o kadar popüler oldu ki son birkaç günde yeni kullanıcı kazanımında Google’ı geçmeyi başardı.

Google’da uzun süreli yönetici konumunda (ama ne kadar süreliğine?)

Reuters’ın haberine göre yeni Bing, yapay zeka desteğiyle birlikte kullanıma sunulduğu günden itibaren kullanıcı akınına maruz kaldı. 19 Mart sonundaysa Microsoft’un arama motoru, sektör lideri olan Google’dan %15 daha fazla ayrılma sahibi çıkmış durumda. Bunun en büyük sebebiyse yapay zekâ desteğini kullanan ve memnun kalan kullanıcıların bir şekilde bu sistem hayatlarına entegre olabilmek için kalıcı olarak Bing’e geçmiş olması.

Ayrıca Microsoft Edge tarayıcısındaki Bing kullanımını kullanarak yapay zekâ sistemine erişen Kullanıcılar da bu yüzdelik dilimin içinde yer almasını belirtmemiz gerekir. Yani bu gece Bing’in kullandığı tüm platformları, kısayolları ve eklentileri kapsamakta.

Ancak Bing’in bu hızla büyümesini her ne kadar Microsoft için umut vaadetse de Google, geçmişte kendi yapay zekâ aram motoru yardımcısı Bard’ı test etmek için şifre sunmuştu. Bard’ın herkese açılmasıyla birlikte Bing’in popülerliğini kaybetme olasılığını deneyimli uzman, Bing’in Google’ı uzun vadesi olarak alt edebilmesi için daha “40 fırın ekmek yemesigerektiğini belirtti.

İLGİLİ HABER

Google, ChatGPT Rakibi Sohbet Botu Bard’ı Erken Erişime Açtı: Türkiye’den Nasıl Kullanılır?

Her geçen gün daha fazla kullanıcı kazanan Bing’in Google’ın Bard sistemiyle nasıl başarıya ulaşacağı ise merak konusu. Gelecekte göreceği gün yeni bir “Arama motoru savaşları” ile karşı karşıya kalacağız.

İLGİLİ HABER

Microsoft, ChatGPT Destekli Bing’e Şimdi de DALL-E’yi Getirdi: Metinden Görsel Oluşturabilecek!

:
https://www.reuters.com/technology/openai-tech-gives-microsofts-bing-boost-search-battle-with-google-2023-03-22/

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.