e
sv

Avatar’ın Yönetmeni James Cameron’dan Telefondan Film İzleyenlere Sert Çıkış: Asıl Noktayı Kaçırıyorsunuz!

avatar

OyunHaberleri

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Avatar sahiplerinin Oscar sahiplerine ait olan James Cameron, telefondan film izleyenlere karşı çıktı. Ünlü sinemacı, evde film izlemenin sinemadakiyle aynı deneyimi sunmadığını ifade etti.

Yıllar süren bir bekleyişin ardından vizyona giren Avatar: The Way of Water, muazzam görsellerle toplu büyümeye devam ediyor. İşte bu yüzden de film IMAX gibi formatlarda cihazlar öneriliyor. Ancak bu durum, filmin evdeki yatağınızdan izlenmeyeceği anlamına da gelmiyor.

Avatar sahiplerine Oscar sahiplerine ait mülk James Cameron, bu konudaki açıklamalarda bulundu. NPR’a açıklamalarda bulunan sinemacı, film sinemada izlemeyi önerse de evden izleyerek de iyi bir deneyim yaşanabilir ifade etti. Ünlü yönetmenlik, artık herkesin yaptığı telefondan film izleme alışkanlığı ile ilgili de konuştu.

“Telefondan film izleyenler asıl noktayı kaçırıyor”

kamera, büyük bir televizyon, iyi bir ses sistemi ve doğru oturma boyutlarıyla herkesin evinden de iyi bir film izleme deneyimi yaşayacağını belirtti. Ancak Avatar’ı telefondan izlemeyi pek desteklemediğini aktardı.

Telefondan çalışmaya karşı çıkan yöneticilik, bunun sonucunda sahip olduğu özelliklerle bir anlam taşıdığını vurgulamıştır. Cameron’a göre telefondan film izlemek, aynı anda birden fazla iş yapma nedeniyle pek doğru değil:

Telefonda bir şeyi biriktirdiğinizde, asıl noktayı kaçırıyorsunuz. Bir sinema salonuna gitmek, ekran boyutu ve sisteminin mükemmelliği ile ilgili değildir. Daha çok birden fazla iş yapmamak ile ilişkisi”

Evde, sinemada olduğu kadar duygu derinliği oluşmaz”

Ünlü yerleşimi, “Bence insanların asıl kaçırdığı nokta bu” diyerek yola çıkmalarını sürdürdü: “Sinemaya gittiğinizde, tüm dikkatinizi vermek için alınacaklar ve o sanat eseri arasında bir anlaşmaya varmak için. Ama evdeyken bu olmuyor. İnsanlar, evdeyken sinemada ağlayacakları kadar ağlamazlar; çünkü aynı duygu derinliği evde oluşmaz

Hâlen sinemalarda bulunan Avatar: The Way of Water, kısa sürede gişeyi domine etmeyi başardı. Öyle ki yapım, yakın zamanda dünyada 1.928 milyar dolar hasılata ulaşarak Spider-Man: No Way Home’u geçti ve tüm zamanların gişede en başarılı film rekorları altıncı sınıf yükseldi.

İLGİLİ HABER

Avatar Filminin Bilimle Ters Düşen Taraflarını Açıkladık: Tahmin Ettiğinden Çok Daha Fazla!

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.