e
sv

Belki de Çıktığından ve Çıkacağından Haberinizin Bile Olmadığı, Ünlü Animelerin Live-Action Uyarlamaları

avatar

OyunHaberleri

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Son dönemde genç neslin oldukça ilgisini çeken anime ve manga dizileri dünya çapında oldukça popüler. Büyük stüdyoların ilgisini çeken bu dizilerin yerini yavaş yavaş canlı aksiyon uyarlamaları alıyor. En popüler animelerin de yer aldığı uyarlamalar, anime severlerin ilgisini çekiyor.

Artık normal seriye ek olarak canlı aksiyonlar Aynı zamanda popüler olduğu anime sektöründe hayranlar en sevdikleri animenin ne zaman yayınlanacağını merak ediyor. Sektöre yenilik getiriyoruz Bu uyarlamalar sadece kendi izleyici kitlesinin değil, artık animeyle ilgilenmeyenlerin de ilgisini çekmeyi başarıyor.

Son zamanlarda Netflix’te Tek Parça Uyarlama yayınlanmışken, başka hangi anime uyarlamalarının da geleceğini ve şimdiden geldiğini hatırlatmak istedik. Bu yazımızda sizler için derledik Belki yayınlandığını bile bilmiyordun uyarlamalar mevcuttur.

Hokage’yi kovalayan Dokuz Kuyruklu Tilki: Naruto

Shonen kategorisi Naruto, en büyük üçlüden biri Lionsgate şirketi önümüzdeki yıllarda vizyona girmesi planlanan canlı aksiyon filmini duyurdu. önceden senaryo Netflix’in ünlü dizisi The Witcher senaryoyu yazdı Tasha Huo üstlenecektir.

Bazı hayranlar bu haberi heyecanla karşılasa da bir kesim de senaristten oldukça rahatsız oldu. Bu üretim şu anda herhangi resmi römork Mevcut değil. Umarız One Piece uyarlaması gibi oldukça başarılı bir çalışma olur.

Aşağıdaki gönderisinde bir hayran filmin senaristini şöyle tanımlıyor: Tasha Huo’nun Taahhütünde şunları yazdı: “Netflix’te Witcher Dizinin senaristliğini yapan kadın… asıl hikayeyle ilgilenmiyor, karakterlere patronluk taslıyor ve Henry Cavill’i Onu diziden ayrılmaya zorlayan kadın…” Bu ve buna benzer paylaşımların çok olduğu X (Twitter) üzerinde senaristle ilgili tepkiler artıyor.

naruto canlı aksiyon

Korsan kral olma yolunda: One Piece

Efsane shonen üçlüsünden Canlı aksiyon yapımlarından biri olan One Piece Yarın Stüdyoları ve Netflix Yakın zamanda Netflix’te yayınlandı. Konu hakkında kısaca: Şeytan meyvesi yiyerek olağanüstü güçler Korsanlar Kralı olma yolunda ilerleyen, kazanan ana karakterimiz Monkey D. Luffy’nin hikayesi anlatılıyor. Hayranlardan hikayeye sadık kalmaları istendi büyük övgü Canlı aksiyon koleksiyonu oldukça başarılı olmuş gibi görünüyor.

Bir hayran aşağıdaki gönderisinde uyarlama hakkında şunları yazdı: “One Piece canlı aksiyon uyarlamasındaki Sanji ve Zeff’in veda sahnesi, kaç kez izlersem izleyeyim beni ağlatıyor. Gerçekten yürek burkan duygularla Kusursuz oyunculuk ve harika müzik. Sinemanın zirvesi. #OPLA (Tek Parça Canlı Aksiyon) o kadar çok iyi ki, onu düşünmeden duramıyorum” Sözlerini kullandı. İzlemek isteyenler için bu uyarlama Netflix’te mevcut.

tek parça canlı aksiyon incelemesi

Efsanevi shonen üçlüsünün son serisi: Bleach

Dünyada pek duyulmasa da Bleach’in 20 Temmuz 2018’de Bir canlı aksiyon filmi yayınlandı. Aksiyon, macera ve fantezi kategorilerinin yer aldığı bu yapım aslında pek çok kişi tarafından beğeniliyor. olumlu yorumlar anladım. Bu yapımın Rotten Tomatoes’ta %75 izleyici puanı var. netflix üstlendi.

Bir hayran bu canlı aksiyonun şu şekilde yorumunu yaptı: duyulmuyor Konuyla ilgili şu paylaşımı yaptı: “Gerçekten şu ana kadar Bleach’in canlı aksiyon uyarlaması olduğunu bilmiyordum.”

Bleach canlı aksiyon

Birazdan bahsedeceğimiz yapımlardan farklı olarak senaryo açısından animeden hiçbir farkı yok. bağlarını koparmadı Doğal olarak bu yapım tüm yapımı 1 saat 40 dakikaya sığdıramadı ama eleştirmenler tarafından olumlu karşılandı. yüksek puanlar toplanmış.

Hemen herkesin izlediği ‘ilk’ anime: Death Note

Bu canlı aksiyon filmi Bleach ile aynı kaderi paylaştı. çok şaşırtıcı derecede duyulmamış. Yine Netflix’in üstlendiği bu yapım ne yazık ki eleştirmenlerden ve IMDb, Rotten Tomatoes gibi sitelerden çok fazla eleştiri aldı. düşük puanlar anladım. Bu da neden bu kadar duyulmadığını açıklıyor. Pek çok hayran filmi anime ve manga serisiyle karşılaştırıyor. bununla hiçbir ilgisi yok, Light’ın antisosyal bir çocuk gibi, L’nin ise sıradan bir polis gibi davranmasını ağır bir şekilde eleştirdiler.

Bu bir hayran canlı aksiyonun fragmanı Aşağıda şu yorumu yaptı: “Animeden önce bu uyarlamayı izleyenlere üzülüyorum… :(“ O kadar akıllıca yazılmış ki Manga serisi Nasıl sıradan biri Hollywood Aksiyon filmine dönüştürülmesinden şikayetçi olan hayranlar ne yazık ki bu konuda haklı.

ölüm notu canlı aksiyon

Özgürlük peşinde koşanların hikayesi: Titan’a Saldırı

Özellikle bugün popüler animede İlk sırayı alan Attack on Titan’ın 2015 yılında Japonya’da canlı aksiyon filmi vizyona girmişti ancak ne yazık ki küresel çapta pek duyulmamıştı. Death Note’la aynı kader paylaşımdan dolayı.

Hayranlarınızdan ağır eleştirilere maruz kaldı Bu canlı aksiyon hikayeden uzaklaşma açısından oldukça düşük puanlara sahip. CGI’da oldukça iyi Ne yazık ki bu durumu kurtarmaya yetmedi. O kadar geniş bir izleyici kitlesi var ki anime ve manga Serinin başarılı bir canlı aksiyon filminin olmamasının oldukça üzücü olduğunu düşünüyoruz.

ALAKALI HABERLER

Anime Sevmeyenleri Bile Şaşırtan Attack on Titan’da Muhtemelen Fark Etmediğiniz 10 Detay

Ödül avcılarının maceraları: Cowboy Bebop

Bu 2021’de yayınlandı canlı aksiyonun oldukça karmaşık yorumları var mal sahibi. Güneş sisteminin en azılı suçlularını yakalamaya çalışan ödül avcılarını konu alan bu dizi aynı zamanda canlı aksiyon deneyimine de sahip. senin hayranların bölme Bu yapımda sadece çok güzel yorumlar değil, aynı zamanda yapımı eleştiren yorumlar da var. Özellikle Spike Spiegel olarak Hayranlarının kalbini kazanan bu dizi, bilinmeyen canlı aksiyon filmleriyle aynı kaderi paylaşıyor.

Bir hayran, oldukça düşük puan verdi ve şöyle dedi: “Yeni uyarlama, orijinalin tarzından ve karmaşıklığından eksikti. Animeden gerçekten şaşırtıcı bazı yan olaylar tamamen kaldırılırken, çok şaşırtıcı bazı yan olaylar eklendi. Jet, Spike ve Faye’in Hepsi iyi oyunculara benziyordu ama onlara eklenen hiçbir şeyi beğenmedim.”

kovboy bebop canlı aksiyon

Çocukluğumuzun animesi: Son Hava Bükücü, Avatar

Dünyaya barış ve huzur getirmeyi hedefliyoruz Aang’ın Avatar olma sürecini anlatan bu dizinin 2010 yılında vizyona girmiş bir live-action filmi bulunmaktadır. Dünya çapında milyonlarca hayranı bulunan bu dizi bir live-action dizisidir. birçok hayranını hayal kırıklığına uğrattı onu incitmişti.

M.Night ShyamalanNetflix’in yönettiği bu yapımın başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından yeni bir canlı aksiyon filmi çekmeye hazırlanırken etkinlik Brezilya’da düzenlendi. Küresel Hayran Etkinliğinde bu prodüksiyona ilk bakışı yayınladı. Yayımlanan resmi açıklamaya göre 2024 Yayınlanacak.

‘Dark’ serisinin anime versiyonu: Tokyo Revengers

Olağanüstü konusuyla, akıllara durgunluk veren olaylarla Dramatik unsurlarıyla meşhur olan bu anime dizisinin live-action versiyonunun ise Şubat 2020’de çekileceği açıklandı. Bu seri 2 bölümden oluşuyor 2021’in ilk filmi, Devam filmi Temmuz 2023’te vizyona girecek. ay basıldı. Hayranlarını heyecanlandıran bu yapım, orijinal manga ve anime senaryosuna sadık kalıyor. olumlu yorumlar almıştı.

Kötü yapımların yanı sıra İyi incelenmiş uyarlamalar Bu bize bu sektörün henüz yeni olduğunu hatırlatıyor. Önümüzdeki yıllarda hangi canlı aksiyon uyarlamaları Açıkçası nasıl olacağını çok merak ediyoruz! Daha önce herhangi bir uyarlama gördünüz mü? Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi ve değerlendirmelerinizi yorumlara bırakmayı unutmayın.

ALAKALI HABERLER

Anime Severler Bir Araya Geliyor: İzleyicilerin Oylarına Göre En Popüler 20 Anime Karakteri

ALAKALI HABERLER

Yüzüklerin Efendisi Bir Anime Olsaydı Karakterler Nasıl Görünürdü? Yapay zekaya çizdirdik

ALAKALI HABERLER

Atom Bombasının Patladığı Anı Çarpıcı Bir Şekilde Görselleştiren Anime Sahnesi: Yazarın Kendi Gerçek Hikayesinden Uyarlanmıştır!

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.