e
sv

Fatih Altaylı: “Atatürk” Dizisini Netflix ve Amazon, Tüm Dünyaya Yayınlayacak

avatar

OyunHaberleri

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Fatih Altaylı, Disney+’ın yayınını durdurduğu Atatürk dizisiyle ilgili çarpıcı iddialarda bulundu. Altaylı’ya göre Atatürk başka ülkelerde de gösterime girecek. Ayrıca Netflix ve Amazon Prime Video da Atatürk’ü tüm dünyaya gösterecek.

Çevrimiçi dizi ve film platformu Disney+ kısa süre önce hizmete girdi “AtatürkYapımıyla ilgili gündeme bomba gibi düştü. Platform, bu projenin ilk olarak Disney+ üzerinden tüm dünyaya gösterileceğini duyurdu. Ancak sonrasında yaşananlar ve Ermeni lobisinin baskıları Disney+’ın ortaya çıkmasına neden oldu. kararı değiştirmek yapımın Türkiye’de FOX TV ve sinema salonlarında gösterilmesine karar verilmesine yol açtı. büyük bir kamuoyu tepkilere yol açan olayartık unutulmaya yüz tuttu.

Ama gazeteci Fatih Altaylı, konuyla ilgili çarpıcı bir iddiayı dile getirdi. Bugünkü köşesinde Atatürk’le ilgili açıklamalarda bulunan Altaylı, üretimin Netflix ve Amazon Prime Video Bu iddia henüz doğrulanmasa da Atatürk’ün yakın zamanda dünya çapındaki izleyicilere sunulacağını iddia etti. tüm dünyaya gösterilebilir benziyor.

Sadece bu da değil: Atatürk birçok ülkede vizyona girecek!

Atatürk

Fatih Altaylı’nın Atatürk’le ilgili açıklamaları Netflix ve Amazon Prime ile sınırlı kalmadı. İddiaya göre film Tüm Avrupa ve Doğu Asya da serbest bırakılacak. Altaylı, ABD ve Rusya ile de görüşmelerde bulundu. devam ettiğiniAtatürk’ün bu ülkelerde de seyirciyle buluşabileceğini belirtti.

Fatih Altaylı’nın Atatürk dizisiyle ilgili yazısı şöyle:

Son dönemde kamuoyunun Atatürk filminin yapımcısı olarak tanıdığı eski Show TV Genel Müdürü Saner Ayar beni arayıp “Abi, küçük bir gruba Atatürk filminin tanıtımını yapacağız” deyince, oraya doğru yola çıktım. Fırtına yaratan prodüksiyonu izlemek için Kanyon’daki sinemaya gitti.

İlk olarak filmin yapım hikayesini Saner’den dinledik.

Cumhuriyetin 100. yılında Atatürk filmi çekmek için 3 yıl önce harekete geçtiler. İlk anlaşmaları ABD’nin ücretli televizyon kanalı HBO ile yapıldı. Bana göre en kaliteli yapımların adresi olan HBO, filmin senaryosunu beğendi ve satın almaya karar verdi. Ancak onlar bunun film değil 6 bölümlük dizi olmasını istediler.

Uzun ve yoğun bir araştırma sonucu ortaya çıkan senaryo buna göre yazıldı ve çekim aşamasına geçildi.

Ancak HBO aniden diziyi satın almaktan vazgeçti. “ABD dışından dizi almayı bırakma kararı aldılar.”

Bunun üzerine yapımcılar yeni bir yayıncı arayışına girdi. Dizi bu kez Disney Plus’ın ilgisini çekti.

Dizi 17,5 milyon dolar maliyetle başta Türkiye ve Makedonya olmak üzere özgün mekanlarda çekildi. 3 bin dublör ve on binlerce figüran kullanıldı. Aylarca süren çekimler, filmin dramatik anlatımına uygun ışığın sağlanması amacıyla ancak sabah saatlerinde, güneş doğduktan sonraki 1 saatlik sürede gerçekleştirilebildi.

Daha sonra hepinizin bildiği bir haber geldi. Disney Plus filmin akışını durdurdu.

Türkiye’deki Fox TV yöneticilerinin çabalarıyla sorun bir ölçüde çözüldü. Dizinin Fox TV Türkiye’de yayınlanmasına ve film versiyonunun Türkiye’deki sinemalarda iki bölüm halinde gösterilmesine karar verildi.

Ancak bu arada başka gelişmeler de yaşandı.

Atatürk filmi sadece Türkiye’de değil, Orta Avrupa dahil Avrupa’da ve Doğu Asya’nın birçok ülkesinde sinemalarda gösterime girdi.

ABD ve Rusya’da tarama için görüşmeler sürüyor.

Amazon ve Netflix platformları ise Disney Plus’ın yayınlamama kararı aldığı diziyi dünya çapındaki tüm abonelerine gösterecek.

İşte gördüğünüz gibi Atatürk filmi de tıpkı Atatürk gibi her türlü zorluğun üstesinden gelmeyi başararak, aldığı darbelerden daha da güçlenerek tüm dünyada sinemalarda seyircinin karşısına çıkmaya ve iki platformda gösterime girmeye hazırlanıyor. .

Fatih Altaylı’nın yazısına buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Atatürk ile ilgili tüm gelişmeler için:

ALAKALI HABERLER

Dijital Medya Komisyonu Başkanı’ndan Atatürk Dizisine İlişkin Açıklama: Disney’in Lisansı İptal Edilebilir

Altaylı, “Atatürk gibi Atatürk filmi de her türlü zorluğun üstesinden gelmeyi başarıyor.Her ne kadar “ifadelerini kullanmış olsa da bunu resmileştirmek için Netflix ve Amazon’dan gelecek açıklamaları beklememiz gerekecek. Olay doğrulanırsa veya reddedilirse, Sizi tekrar bilgilendireceğiz.

Atatürk’ün ilk uzun fragmanı için:

ALAKALI HABERLER

Disney+’ın Yayından İptal Ettiği Atatürk Dizisinin İlk Uzun Fragmanı Paylaşıldı

Kaynak :
https://fatihaltayli.com.tr/kose-yazisi/2023/09/15/pedofili-serbest-birakan-yargi-memnun-mudur

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.