e
sv

Geçen Yıl Oscar Ödül Töreni’ne Damga Vuran Will Smith, Akademiden Uzaklaştırılmasının Ardından İlk Büyük Ödülünü Aldı

avatar

OyunHaberleri

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Will Smith, 2022 Oscar Ödül Törenlerindeki vahim tokat olayının ardından 1 yıl sonra Emancipation filmiyle ilk büyük ödülü kazandı.

2021’deki filmlerin ödül aldığı 2022 Oscar Ödül Törenlerine ünlü oyuncu Will Smith’in yaptığı bir hareketle damga vurduğunu hatırlayacaksınız. Smith, programın sunucusu Chris Rock’un elindeki eşiyle ilgili yaptığı bir espri nedeniyle nereye gidecek tokat atmıştı.

Olayın ardından akademi, aktöre uzaklaştırma cezası vermiş ve Oscar Ödül Törenlerine benzer bir vaka yaşanmaması adına bir ‘kriz ekibi’ kurmuştu. Bir bunun gibi bir tokat hadisesinin daha yaşanmaması için. Gerçekte yaşanmadı, hatta uzaklaştırılan aktör uzun süre sonra ilk büyük ödülü aldı.

Will Smith, Kurtuluş filmindeki performansıyla ödül kazandı

kurtuluş

Chris Rock’a attığı tokadın ardından Will Smith, 9 Aralık 2022’de vizyona giren Emancipation filmindeki performansıyla bir sinema çekimi en iyi erkek oyuncuları NAACP Image Ödülü’nü kazandı. Böylece o elimi olayı 1 sene sonra oyuncu, ilk büyük ödülü almış oldu.

Ancak oyuncu, ödül almak için yanında bulunmadı ve ödülü onun adına başkası aldı. Meğer Akademi’nin aldığı önlem satın almış.

İLGİLİ HABER

“Oscar’ın Habercisi” BAFTA Ödüllerinin Kazananları Belli Oldu (Türkiye’deki Deprem de Unutulmadı)

ABD’nin Louisiana bölgesinde, 19. yüzyılda geçen Emancipation kahramanı Will Smith, şiddet uygulayan köle sahiplerinden kaçıp Baton Rouge’a doğru bir tavırdan çıkan kaçak bir köleyi canlandırıyor. Siz ne yaşıyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

:
https://variety.com/2023/awards/news/will-smith-wins-best-actor-emancipation-naacp-image-awards-1235535104/

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.