e
sv

John Wick 4’teki “Killa Harkan” Karakterinin Rapçi Killa Hakan’dan Esinlenildiği İddia Edildi: Peki Gerçekten Öyle mi?

avatar

OyunHaberleri

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

John Wick 4’te yer alan “Killa Harkan” isimli bir karakterin ünlü rapçi Killa Hakan’dan esinlenildiği iddiasıydı. Ancak kısa sürede sosyal medyada gündem olan bu iddianın, film yönetmeliğinin açıklamalarının pek de doğruyu yansıtmadığı görüldü.

John Wick döneminde en yeni film John Wick: Bölüm 4, uzun bir bekleyişin ardından geçen hafta nihayet vizyona girdi. Serinin diğer filmlerinde olduğu gibi izleyenleri aksiyona boğan yapım, hem eleştirmenlerden hem de hayranlardan büyük beğeni topladı. Film ayrıca gişede de ilk hafta sonu sonucunun dünya çapında 137 milyon dolara hasılat ile serininin en iyi açılışını yaptı.

John Wick’in karanlığını elde etmek için mücadelesini konu eden film, oldukça ilginç bir sonuca ulaştı. Filmde yer alan bir karakterin, Türk rapçi Killa Hakan’dan Etkilendiği iddia edildi. Ancak yapmak küçük bir araştırma sonucu bunun böyle olmadığını gördük.

John Wick 4’te yer alan “Killa Harkan” böyle görünüyor

Sosyal medyadan birçok insan, John Wick 4’te yer alan ve “Killa Harkan” olarak adlandırılanilen karakterinin ünlü rapçiden nefes aldığını iddia etti. Bunun nedeni de anlayabileceğiniz üzere karakterin adının Killa Hakan’a olan benzerliği. Ayrica karakterin Almanya’dan anlayis da bunun bir isareti oldugu gözaltlarini arttirdi.

Konuya ilişkin Killa Hakan’ın kendisinden bile açıklama geldi

Tüm bunların ardından Killa Hakan’ın da kendisinden bir açıklama geldi. Gerçek ismi Hakan Durmuş olan ünlü rapçi, Sabah Gazetesi’ne gideceği “Filmde bedenlerinden öpüşmelerinden dolayı mutlu yaşadım ve gurur duydumkullanım kullandı.

Killa Harkan’ın olayı ne?

Buradan sonrasının biraz bir şeyin önceden reklamı olabileceğini önden belirtelim. Çok ayrıntılı konuşacak olursak ünlü aktör Scott Adkins tarafından canlandırılan Killa Harkan, Yüksek Şura’nın (High Table) filminde Almanya bölümünün başında bulunan isim. Bir suç patronu olarak tanımlanabilecek bu kişi, Ruska Roma isimli organizasyonun lideri Pyotr’ı öldürüyor. John Wick de Berlin’e giderek Killa’yı avlayarak bunun intikamını almaya ve Ruska Roma’ya geri dönmeye çalışıyor.

Killa Harkan, oldukça inşa edilmiş, bol bol gülen, insanların kaderini belirlemek için oyunları yedi bir karakter. Gerçekte Türk rapçi Killa Hakan’dan ilham alıp ilham almamak için film patronu Chad Stahelski’nin geçmişte geçmişte yaşadığı açıklamalara gitmemiz gerekiyor.

Killa Harkan, ‘SPL’ isimli bir filmdeki bir karakterden nefeslendi

Sammo Hung / SPL: Sha Po Lang (2005)

Stahelski, Business Insider’a verdiği demeçte Killa karakterinin sevdiği bir filme gönderme olduğunu söylüyor. Hong Kong yapımı bu aksiyon filminin adı ‘SPL’(Kill Zone olarak da bilinir). Ünlü memleket, filmde Sammo Hung tarafından canlandırılan ve sondaki kavga sahnesinde büyük mor bir kıyafet verilen “Wong Po” karakterinden esinlendiğini söylüyor. Bununla birlikte Scott Adkins de daha önce yaptıkları röportajlarda Sammo Hung’dan esinlenildiği sinyallerini veriyor.

Killa Harkan’ın da daha fazla bir kıyafeti verilen iri yapılı bir karakter olduğunu görmemiz de bunu doğruluyor. Yani bu olay tamamen isim benzerliğinden kaynaklanmıştır şarkı söylemek mümkün. Oğlu olarak Stahelski’nin, John Wick’in sonunda tümünde herkes çapında izlenen efsane sinemacı ve filmlere saygı niteliğini göndermeler ortaya koyduğunu söyleyelim.

İLGİLİ HABER

Keanu Reeves, John Wick 5 İçin Tek Şartını Açıkladı

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.