e
sv

Meğerse Başlarına Neler Gelmiş: Büyük Bir Hayran Kitlesine Sahip ‘Lucifer’ Dizisi Hakkında Bilinmeyenleri Derledik

avatar

OyunHaberleri

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Başrol oyuncusu Tom Ellis’in performansıyla insanların ilgisini çeken ve 6 sezon boyunca izleyen karşılaşmadan çıkan Lucifer, Şeytan’ın Dünya’da üst düzey geçen oturumlarında yer alıyor. Lucifer dizisi hakkında bilinmeyen bilgileri bir araya getirdik.

Netflix’e erişimiyle birlikte büyük bir hayran kitlesine sahip olan Lucifer dizisi, karakterler ve konuşmalarıyla birlikte huzurunda dikkat çekti. Şeytan’ın dünya çapında geçen alanlarına odaklandığımız dizi, 2021 yılında ekranlara veda etmeye rağmen halen devam ediyor ilgiyle izlenmeye devam ediyor.

Şeytan rol oynayan Tom Ellis, İngiliz aksanına sahip olmasıyla aslında dizinin popülerleşmesinde büyük rol oynadı. Birçok insan, büyük olasılıkla birlikte diziye bir şans verdi. 6. sezonun sonraki ekranlara veda eden Lucifer, dedektiflik konuşmaya farklı bir açıyla yaklaşarak ilahi güçler de bu oyun dahil etti.

İlahi güçlere sahip olmak her ne kadar iyi bir özellik gibi gözükse de bu güçler, aynı zamanda da büyük şeyleri beraberinde getiriyor. Lucifer, bu güçlerle Cehennem’i yönetirken bir gün Dünya’ya kaçışıyla birlikte sorumluluklarından kurtulabileceğini. Tanrı, Dünya’da Lucifer’i geri Cehennem’e getirmek için birçok kez Lucifer’e mesaj yolladı. Peki Lucifer geri verebilir mi?

Önce Lucifer dizisinin öyküsünü hatırlayalım:

Lucifer

şeytan olan Lucifer, Dünya’ya dönmeye karar verir ve bunun için Los Angeles şehrini tercih eder. Burada bir gece kulübü açan Lucifer, konut bu gece tesislerini işleterek devam ederken bir gün Chloe ile karşılaşır. Bu karşılaşmanın ardından güçlerinin Chloe’de işe yaramadı Gören Lucifer, bunun gibi görünmeye başlar.

Bu süreç boyunca polislere de gözaltına alınanların yakalanması konusunda yardım eden Lucifer, aynı zamanda da tenli ve meleklerle olan amansız bir mücadeleye girer. dizi boyunca zorlu kararlar Lucifer’in verilmesi gereken, kötülüğü temsil etmesine rağmen iyi biri olmak için çaba sarf etmektedir.

5 sezon boyunca doğaüstü diyebileceğimiz birçok karakter, Lucifer’in karşısında durarak karakterinin zorlu mücadelelere girmesine neden oluyor. Lucifer, babasını dinleyip Cehenneme geri mi verecek yoksa Chloe’yi ne olursa olsun yalnız bırakmayacak mı? Bu soruyu yanıtlamak için Lucifer, elinden gelen her şeyi yapıyor.

Lucifer dizisi hakkında ilginç bilgiler:

 • Her bölümün isminde 1 kez söylendi.
 • Dizinin ilk 2 sezonu Vancouver’da çekildi.
 • Lucifer adını bir çizgi romandan aldı.
 • Tom Ellis gerçekten çok iyi şarkı söylüyor.
 • Lucifer Amerikan aksanıyla konuşabilirdi.
 • Dinlemek için diziyi iptal etmeye çalıştı.
 • Dizi 3. sezondan sonra iptal edildi.
 • Supernatural, Lucifer hakkında spoiler verdi.

Her bölümün isminde 1 kez söylendi.

Lucifer

İlk bölüm hariç içinde kalan her bölümün adı, o bölümün içinde karakterler tarafından en az 1 kere söyleniyor.

Örneğin sözlük ‘veba’ ismi verilmişse, o bölümün içindeki karakterler en az 1 kez ‘veba’ diyor.

Dizinin ilk 2 sezonu Vancouver’da çekildi.

Lucifer

Lucifer’ın Los Angeles’ta geçtiğini bilmemize rağmen dizinin ilk 2 sezonu Kanada’da bulunuyor Vancouver şehrinden çekildi. Vancouver, şehir yapısıyla birlikte Los Angeles’a oldukça benziyor. Bundan dolayı dizin bir bölümü burada yönlendirmeyi oldukça yaygın olarak görüyor.

3. sezonla birlikte dizi, Los Angeles’ta çekilmeye başlandı. Bunun nedeni olarak ise daha düşük maliyetli denemelerin gerçekleştirilebileceği olarak belirtiliyor.

Lucifer adını bir çizgi romandan aldı.

Kum Adam Lucifer

Baş rolümüz Lucifer, adı Neil Gaiman tarafından yazılmıştır. Kum Adam çizgi romandaki Lucifer Sabah Yıldızı‘dan yer almaktadır. İki yapımdaki Lucifer Morningstar karakteri sadece isim olarak birbirine benziyor.

Karakterlerin yapılarını ve dış özelliklerini göstermektedir. Neil Gaiman, dizinin popülerleşmesi ile birlikte Sandman çizgi romanını Tom Ellis’e gönderdi.

Tom Ellis gerçekten çok iyi şarkı söylüyor.

Dizide oldukça iyi bir şekilde şarkı söyleyen Tom Ellis, bu şarkıları söylerken kendi sesini kullanır. Ekstra olarak bir dublaj yapılmayan sahneler aslında karakterin kendi hakimiyet sonucunda ortaya çıkıyor. Dizinin bazı anlarında piyanonun başına geçen Lucifer, Söylenmiş şarkılarla birlikte o bölümdeki hüznü ekranlara taşıyordu. Oyuncunun bu şarkıları, aslında bir renk katarak izleyiciyi diziye daha çok çekmeyi başardı.

Birçok dizi çalışanı, başrol oyuncusunun seti sırasında da şarkı sözlerini sürdürmek ekip gözetimini belirtiyor.

Lucifer Amerikan aksanıyla konuşabilirdi.

Lucifer

İngiliz aksanıyla Dikkatleri üzerine çeken Lucifer Morningstar’ın aslında Amerikan aksanıyla konuşması planlanıyordu. Ancak Tom Ellis’in etkileyici bir İngiliz aksanına sahip olmasıyla birlikte bu düşünceden vazgeçildi.

Lucifer’i izleyen herkes karakterinin aksanına hayran kaldı. yanlışıkla Amerikan aksanına Sahip olan bir Lucifer’ın nasıl bir performans süreçleri ise ilginç olabilirdi.

Dinlemek için diziyi iptal etmeye çalıştı.

Lucifer

Lucifer’ın şeytan varlığı ve dizi içerisinde dini konularn Taşımayla birlikte din bileşenlerinden memnun kalmadı. Dizi içerisinde Tanrı dahil birçok dini inanç tasfir ediliyor. Bu tasfirler bazı kesimleri rahatsız etti.

İncil ile alay edildiği birçok düşünen kurum, bölüm bölümleri için çeşitli kampanyalar düzenlendi. Bu kampayanlar sonucu diziye herhangi bir yaptırım uygulanmadı.

Dizi 3. sezondan sonra iptal edildi.

Lucifer

Lucifer, 3. sezonun ardından beklenen izlenmeye ulaşamadığı için iptal edildi. Bu iptalin ardından hayranlar sosyal medya üzerinden dizinin devam etmesi için kampanyalar düzenledi.

Bu kampanyaları düşünen alan yapımcı şirket, diziyi devam ettirmeye karar verdi. Dizi, Netflix’in birleşmesiyle birlikte izleme patlaması yaşadı ve popüler bir yapıma döndü. Televizyonlar için sıradan bir dizi olarak görülen bir yapımın milyonlarca izleyici tarafından merakla takip edilmesi de büyük kitlesinin farklılığından dolayı kullanılması.

Supernatural, Lucifer hakkında spoiler verdi.

doğaüstü şeytan

Doğaüstü dizisinde Lucifer isminde bir karakter bulunuyor. Dizi sırasında Lucifer‘e cehennemden kaçarsa ne yapacağını sorulduğu zaman karakteri, Los Angeles’a taşınıp polislere yardımın geleceğini söyler. Bu ufak Hikâye, yıllar sonra Lucifer dizisinin çıkışıyla birlikte daha çok anlam kazandı.

Supernatural’de yapılan bu konuşmanın doğrudan olarak Lucifer dizisiyle bir katılımın olup olmadığı ise bilinmemesine rağmen Lucifer’de grup Supernatural’de söylendiği gibi ilerletmesiyle birlikte insanlar bunun algılanan bir Paskalya yumurtası düşünüyor.

Lucifer dizisi konusuyla birlikte insanların çekimleri oldukça çekmeyi başardı ve hayranlar, dizideki ufak açıklamalara dikkat ederek yeni bilgiler sahibi olmaya çalışıyor. Dizi hakkında bir çarpan detayın dışında birçok küçük detayda bulunuyor.

Dini kavramları içeren dizi, sahip olduğu evrenle birlikte şarkı sözünden almaya devam ediyor. Siz de Netflix üzerinden diziyi izlerken bu evin bir parçası olabilirsiniz!

Kaynak: Screen Rant – Sosyal Ketçap

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.