e
sv

Microsoft’un Ofis Uygulamalarına ChatGPT Desteği Getireceği Söyleniyor: Peki Ne İşe Yarayacak?

avatar

OyunHaberleri

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Microsoft’un ofis uygulamalarına ChatGPT desteği getirmek için kollarını sıvadığı bildirildi. Kaynaklara göre Word, Powerpoint ve Outlook, çok yakında ChatGPT alacak.

Yapay zeka teknolojileri hayatımıza her geçen gün biraz daha entegre yerleştirme, ABD merkezli zeka teknolojisi devi Microsoft’un yapay zeka sektörü ile ilgili çalışmalarına devam ediyor. Hatırlayanlarınız olacaktır; şirket, bundan bir süre önce ChatGPT isimli sohbet botunu geliştiren Open AI isimli şirkete yatırım kararı almıştı.

Microsoft şimdi ise ChatGPT teknolojilerini kendi hizmetlerine entegre edebilmek için ciddi bir çalışma içinde. Bu bağlamda; gök mavisi hizmetine ChatGPT’nin ekleneceği eski ay duyurulmuştu. Geçmişte yaşadıkları ise Microsoft’un arama motoru Bing’e ChatGPT desteği eklendiğinden bahsetmiştik.

Word, PowerPoint ve Outlook’a da ChatGPT gelecek!

Microsoft ChatGPT

Microsoft kaynaklarına dayanan bilgilere göre Microsoft, bu kez de Word, PowerPoint ve Outlook gibi ofis uygulamalarına ChatGPT desteğini dahil etmek için harekete geçti. Edinilen bilgilere göre şirket, yakın bir tarihte bir etkinlik düzenleyip, yürütmenin tamamlandığını duyuracak.

İLGİLİ HABER

İnternetin Babasından ChatGPT Hakkında Zehir Zemberek Açıklama: Yazıyor Ama Ne Yazdığını Bilmiyor!

Peki ChatGPT, ofis uygulamalarında nasıl kullanılıyor?

Microsoft’tan açıklama ile ilgili bir açıklama gelmemiş olsa da kaynaklara göre ChatGPT, kullanıcıların ofis uygulamalarında daha iyi metin ve içerikler üretmesine yardımcı olacak. Bu bağlamda, metinlerdeki yazım hataları ChatGPT tarafından analiz edilecektir. Ayrıca Word veya Powerpoint gibi tesisler açılan uzun içerikler, ChatGPT ile anında özet hale getirilebilecek. Yapay zeka aracının Outlook’ta ise e-postalara cevap vermek ve daha iyi yayılmak için kullanılabileceği ifade ediliyor.

:
https://www.theverge.com/2023/2/10/23593980/microsoft-bing-chatgpt-ai-teams-outlook-integrasyon

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.