e
sv

Yapay Zekaya Sorduk: Teknoloji Şirketleri Farklı Ürünler Üretseydi Ortaya Nasıl Sonuçlar Çıkardı?

avatar

OyunHaberleri

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

“Bu markayı üretse efsane olurdu” dediğimiz pek çok durum oluyor. Bugün bu merakımızı gidermek için yapay zekaya “teknolojik verilerin farklı ürünleri üretseydi nasıl ortaya çıkardı?” yöneltmek yönlendirmek. Ortaya son derece etkileyici görüntüler çıktı.

Bazı markalar vardır, tarzlarıyla kendi sahiplerinin isimlerini yapmışlardır. Örneğin arabalarda lüks ve konfor denildiğinde aklımıza Rolls Royce markası gelir. Bu şekilde diyeceğimiz pek çok öncü marka var.

Tasarımları ve ürünleriyle ikonikleşen bu markaların farklı ürünleri üretmesini ister yayılmanız? Bugün bu aygıtı bir yanıt bulmak istedi. Bunun için mimari yapılandırma yapay zeka aracı Midjourney’e markalar “şu” ürünler üretseydi nasıl olurdu diye sorduk. Ortaya gerçekten birbirinden başarılı sonuçlar çıktı.

Yapay zekaya, “Xbox, PS5 üretseydi nasıl olurdu?” diye sorduk. Karşımıza iki popüler konsolun birleştirilmiş haline benzer bir görsel çıktı.

Xbox PS5 üretseydi nasıl olurdu

Arabalar için gerçekleştirdikleri sadeliğe odaklanan tasarımlarla sahiplendiğiniz Tesla’nın bir akıllı telefon yaptığınızı hayal edin. İşte bu hayali Midjourney’e sorduk ve böyle bir tasarım çıktı.

Tesla, bir akıllı telefon üretseydi nasıl olurdu?

Nokia’nın efsane telefonu Apple tarafından üretilseydi nasıl olurdu sizce? Yapay zeka buna da bir cevap var.

Apple, Nokia 3310 üretseydi nasıl olurdu?

“Yapay zekaya süper otomobil olan Bugatti Veyron, askeri bir araç olarak üretilseydi nasıl olurdu?” diye sorduk. Muazzam bir tasarımın sizden beklediğini alabileceğini.

Bugatti Veyron, askeri araç olarak üretilseydi nasıl olurdu?

Ürettikleri telefonların başarılı kameralara sahip olmasıyla ünlü Apple, Canon’un DSLR kameralarına benzer bir ürün çıkarsaydı nasıl olurdu? İşte cevap…

Apple DSLR kamera üretseydi nasıl olurdu?

Biraz işleri karıştırmak istiyoruz. Ferrari, ABD’de gördüğümüz ikonik okul otobüsleri üretseydi nasıl bir şey olurdu sizce? Yapay zekanın yorumu bu şekilde:

Ferrari, ABD'deki okul otobüslerini üretseydi nasıl görünürdü?

Apple, oyun sektörüne her zaman biraz uzak kaldı. Yapay zekaya “Apple bir oyuncu bilgisayarı geliştirseydi nasıl olurdu?” diye sorduk. Karşımıza sürümün fırlamış bir görüntü çıktı.

apple oyun bilgisayarı yapsaydı?

Lamborghini’nin tasarımı her zaman savaş uçağı tasarımlarıyla mümkün oldu. Peki doğrudan Lamborghini savaş uçağı üretseydi nasıl olurdu? Bu içerikteki favori tasarımlardan birini sizlere sunuyoruz.

Lamborghini savaş uçağı üretseydi nasıl olurdu?

Uzun yolların fatihi Mercedes’i uzayda Gezmek ister yayılmanız? Yapay zekaya “SpaceX Falcon 9 roketini Mercedes üretseydi nasıl olurdu?” diye sorduk. Karşımıza merkezi bir çalışma çıktı.

Mercedes, SpaceX'in Falcon 9 roketini üretseydi nasıl olurdu?

Lüks ve konfor dendiğinde ilk gelen markalardan olan Rolls Royce, bir süper yat üretseydi nasıl sizce olurdu? Karşımıza o kadar iyi sonuçlar çıktı ki sizlere 2 adet görsel sunacağız.

Rolls Royce, bir yat üretseydi nasıl görünürdü?

Rolls Royce bir yat üretseydi nasıl görünürdü?

İLGİLİ HABER

Türk Futbol Takımı İsimlerini “Düz Mantıkla” Yapay Zekaya Sorduk: İşte Ortaya Çıkan Fotoğraflar

Ürettiği ürünlerle çok sevilen Logitech’in başka ürünleri de üretmesini pek çok kişi gösteriyor. Bizler de Logitech’in bir SUV aracı üretmesini hayal etmek istedik. Midjourney’in yorumu ise son derece başarılı oldu.

Logitech SUV araba üretseydi nasıl olurdu?

İLGİLİ HABER

Şehir İsimlerini “Düz Mantıkla” Yapay Zekaya Sorduk: İşte Ortaya Çıkan Eğlenceli Fotoğraflar

Akıllı telefon sektörü en güçlü iki ismi olan Apple ve Samsung arasında her zaman çekişme vardır. Peki bu çekişmeleri bir kenarı bıraksaydık ve Samsung’un iPhone kullanmasına izin verseydik nasıl olurdu? Sizleri tasarımla baş başa bırakıyoruz.

Samsung, iPhone üretseydi nasıl görünürdü

“Uzun süreye dayanan ünlü Duracell pilleriyle, bir elektrikli araba yapsaydı nasıl olurdu?” diye sorduk.

Duracell araba alırsa ne olur

Sizin dekorlarınız nasıl buldunuz?

İLGİLİ HABER

Romantik Hiç Bu Kadar Tatlı Görmeniz: Popüler Yayıncıların Bebeklikleri Yapay Zeka ile Canlandırıldı

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.